Po broju stanovnika koji posjeduju fakultetsku diplomu Srbija s otprilike 6,5 posto fakultetski obrazovanih građana, nije samo na europskom, već i na regionalnom dnu, prenosi danas beogradski dnevnik Blic.
List dodaje kako stručnjaci napominju da se Bosna i Hercegovina, za koju ne postoje precizni podaci, također nalazi na europskom dnu. U Sloveniji je, kako se ističe, više od 22 posto građana visokoobrazovano, u Hrvatskoj ih je ne manje od 15 posto, dok Makedonija ima 7,3 posto građana s fakultetskom diplomom.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu