Kako se i nagađalo, Royal Bank of Scotland je zaključio nagodbu s britanskim i američkim regulatorima koji su ga istraživali zbog namiještanja Libora.
Nezakonito manipuliranje međubankarskim kamatama tu će banku stajati 610 milijuna dolara. Nagodba je uključivala i priznanje krivnje koje su morali potpisati u azijskoj podružnici. Zbog ove afere s vodeće pozicije u sektoru investicijskog bankarstva odlazi John Hourican koji će se morati odreći bonusa "teškog" gotovo četiri milijuna funti. Država koja drži 82% udjela u banci sada važe što s njom, riječ je o instituciji koju su porezni obveznici 2008. spasili sa 45,5 mlrd. funti, što je najveći takav "bailout" u povijest. Reprivatizacija jedna je od opcija, no kako će banku opterećenu gubicima i skandalima malo tko htjeti kupiti, čak se razmatra da se dionice podijele građanima, što je novinarima potvrdio državni tajnik Vince Cable.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu