Privredna banka Zagreb, koja je 2015. završila s neto dobiti od prošlu je godinu od 193,2 milijuna kuna, ponajviše zbog tereta konverzije zajmova u švicarskom franku, prošle je godine tu stavku podigla na 1,6 milijardi kuna.
U izvješću objavljenom na ZSE navodi se i da je 2016. donijela dobiti prije oporezivanje od 1,98 mlrd. kuna. Inače, smanjenje kamatnih stopa "krivac" je za 3,7 postotni pad kamatnih prihoda, koji su iznosili 2,88 milijardi kuna. No, kako su kamatni troškovi smanjeni 30 posto, neto kamatni prihod PBZ-a lani je povećan za 6 posto, na 2,3 milijarde kuna, stoji u objavi PBZ-a.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu