Kompanija sa sjedištem u Los Angelesu, koja je u 2020. dovršila prvu putničku vožnju na svijetu temeljenu na sustavu lebdećih kapsula super velike brzine, rasprodat će svoju preostalu imovinu, a zaposleni će prestati raditi s 31. prosincem.
U sustavu hyperloop, koji koristi magnetsku levitaciju, putovanje između New Yorka i Washingtona trajalo bi samo 30 minuta, što je dvostruko brže od leta komercijalnim mlažnjakom i četiri puta brže od brzog vlaka.
Elon Musk je ponovno pobudio zanimanje za tu tehnologiju 2013. godine. Njegovo poduzeće za izgradnju tunela, The Boring Company, nastoji poslati putnike smještene u kapsule kroz međugradski sustav divovskih podzemnih vakuumskih cijevi poznatih kao Hyperloop.
Hyperloop One je osnovan 2014. godine i prikupio je više od 400 milijuna dolara, uglavnom od emiratske brodarske kompanije DP World i britanskog milijardera Richarda Bransona.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu