Po plaćanju parkinga Zagreb među jeftinijim gradovima u regiji

Autor: Zvonimir Varga , 04. rujan 2014. u 16:09
Foto: Sanjin Strukić / Pixsell

Istražili smo koliko za parkiranje plaćaju stanovnici većih radova u regiji i Europi.

Kako su početkom travnja ove godine snižene cijene parkiranja u Zagrebu, istražili smo koliko za parkiranje plaćaju stanovnici većih radova u regiji i Europi.

Dobra vijest za Zagreb je što ga je posljednje snižavanje cijena parkinga svrstalo među najjeftinije u regiji. Tako će Zagrepčani za sat parkinga u prvoj zoni (centar) odvojiti šest kuna, dok će u Ljubljani vozači za 60 minuta platiti devet kuna. Sarajevo je negdje između s nešto manje od osam kuna po satu, a daleko najjeftiniji je Beograd gdje ćete (ako imate sreće pa nađete mjesto) sat vremena  u centru platiti  3,61 kunu.

U većini navedenih gradova garaže su nešto skuplje, a za sve metropole vrijedi pravilo da što ste dalje od centra, lakše ćete naći parking i proći jeftinije.

Što se tiče većih europskih destinacija, vožnja autom poprilično će isprazniti vaš novčanik.

Ako vas kojim slučajem trajekt preveze do Velike Britanije, osim što trebate paziti na stranu kojom vozite, mogle bi vas šokirati i cijene parkinga. Sat vremena u Londonu košta čak četiri funte ili 38 kuna, dok se u garažama može ostaviti vozilo i za mnogo manje. 

U prometnom Parizu za kojeg se savjetuje da "auto ostavite kod kuće" sat vremena stoji 3 eura (23 kune), a ista cijenu cijelu plaćaju stanovnici i posjetitelji Berlina.

Parking izvan centra koji se preporuča u svim većim svjetskim metropolama, u Berlinu i Parizu stajat će vas jedan euro ili po današnjem tečaju 7,6 kuna.

Komentari (3)
Pogledajte sve

Osim što se proširilo područje naplate, povećalo se i vrijeme naplate.

Prije se naplaćivalo od 7 do 19 sati; sada od 7 do 20 sati.

Tako da se teško može govoriti o jeftinijem parkiranju.

Harač Bandićev.

..ovno izbjegavaju dati potpune informacije. Uvijek pola fali … samo za razliku od ovog posta ih ne dopune.

Netko je otkrio toplu vodu — da cijene u Zagrebu su pale, ali se područje proširilo valjda 30%. A razlike u cijenama po regiji ne znače apsolutno ništa bez informacije o lokalnim primanjima kako bi se te cijene dovele u kontekst…

Zašto kod nas članci red

New Report

Close