Naime, udio zaraženih omikronom koji završe u bolnici je značajno manji od udjela zaraženih koji su hospitalizirani u ekvivalentnom periodu trećeg vala, u kojem je harala delta varijanta.
Konkretno, samo 1.7% potvrđenih slučajeva zaraze omikronom zaprimljeno je u bolnicu u drugom tjednu četvrtog (omikron) vala, u usporedbi s 19% hospitaliziranih u drugom tjednu trećeg, delta vala, rekao je južnoafrički ministar zdravstva Joe Phaahla na press-konferenciji. Kad se gleda udio hospitaliziranih u broju zaraženih, radi se o padu od čak 91%, prenosi Index.
Zdravstveni dužnosnici prezentirali su dokaze da bi omikron varijanta mogla biti blaža od ranijih te da bi broj infekcija mogao biti na vrhuncu u Gautengu, najgušće naseljenoj provinciji te zemlje, javlja Bloomberg.
Ipak, broj novih slučajeva u aktualnom, četvrtom valu porastao je na više od 20.000 dnevno. U ekvivalentnom tjednu trećeg vala ta brojka je iznosila oko 4400. Radi se o dodatnim dokazima za veću zaraznost omikrona, što potvrđuju i naglo rastuće brojke iz drugih zemalja, prvenstveno Ujedinjenog Kraljevstva, navodi Bloomberg.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu