Hoteli mogu biti super isplativi ukoliko pametno uložite u njih. Vođenje hotela nije lak posao, no uz dobru organizaciju sve je lakše. Uredne i lijepo opremljene sobe privlače bogate goste kojima nije teško odvojiti i po nekoliko tisuća kuna za provedenu noć u najluksuznijm hotelima koji će im pružiti maksimalno zadovoljstvo – od ugodnih i pristupačnih recepcionera do vrhunskih šefova kuhinje koji pripremaju samo najbolje i najfinije specijalitete.
Donosimo vam top 5 hotela, odnosno hotelskih lanaca:
1. CHOICE HOTELS INTERNATIONAL
Držeći brendove poput Comfort Inn, Quality Inn i Econolodge u prosjeku imaju cijenu od 41,57 dolara za noć te su u prvom kvartalu ove godine uspjeli uprihodovati 175 milijuna dolara. S više od 5.000 hotela u vlasništvu drže visoko drugo mjesto na ljestvici po broju hotela.
2. WYNDHAM WORLDWIDE CORPORATION
Drži više od 7.500 nekretnina diljem svijeta s prosjekom od 87 soba u svakom hotelu. Brendovi kao Ramada Days Inn, Howard Johnson, Super 8 i Travelodge među najpoznatijima su i omogućili su da tvrtka u prvom kvartalu ove godine ostvari prihode 1,3 milijarde dolara.
3. MARRIOTT INTERNATIONAL
Tvrtka koja posjeduje i upravlja hotelima od Fairfield Inn & Suites i Residence Inn sve do nedavno stečenih Delta i Ritz. S više od 4.000 hotela i 500 novih u izgradnji, uskoro će imati više od 800.000 spavaćih soba. U prvom kvartalu tvrtka je imala dobit od 207 milijuna dolara.
4. HILTON WORLDWIDE HOLDINGS
Tvrtka s 4.362 hotela i 720.000 soba u svijetu u prvom je kvartalu imala ukupni prihod od 2,6 milijardi dolara od kojega je iznos zarade iznosio 150 milijuna dolara. Drži brendove: Hilton, Embassy Suites, Hampton Inn and Waldorf Astoria.
5. INTERCONTINENTAL HOTEL GROUP
Kompanija koja posjeduje 4.800 hotela širom svijeta i 710.000 spavaćih sobe. Koncem prošle godine, InterContinental kupio je Kimpton Hotels & Restorans – potez koji je proširio tvrtkine udjele u SAD-u – a u čijem su vlasništvu i Holiday Inn, Staybridge i Crowne Plaza. Prošle godine ukupni prihod im je bio 1,8 milijardi dolara od čega je ukupna dobit bila 650 milijuna dolara.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Ne bi rekao da je hotelski biznis neki veoma profitabilan.u usporedbi sa farmacijom i it,povrat na kapital je jako nizak. A u hrvatskoj je marza na rqzini tekstilne industrije i popunjenost od 40%,to je razlog da nitko od velikih igraca nije prisutan kod nas a puna ih je budimpesta ili prag a sve vise i beograd.
Uključite se u raspravu