Kupyo za interaktivan šoping uz video i AI

Autor: Tanja Ivančić , 09. prosinac 2024. u 13:55
Ambiciozni dvojac Celestin Ćurić i Željko Hudoletnjak, osnivači platforme Kupyo/Igor Dugandžić

Platforma iz domaće radionice koja spaja društvene mreže, e-commerce i umjetnu inteligenciju.

Kupyo je inovativna hrvatska platforma koja spaja društvene mreže, e-commerce i umjetnu inteligenciju, omogućujući korisnicima interaktivnu online kupovinu putem video sadržaja. Tako svoju aplikaciju opisuje dvojac osnivača, Željko Hudoletnjak i Celestin Ćurić.

Testni poligon
“Vjerujemo da je budućnost trgovine u interaktivnosti i autentičnosti, a Kupyo je alat koji omogućuje upravo to”, smatraju Željko Hudoletnjak, inače arhitekt po struci, koji je prethodno radio na platformama kao što su Njuškalo, Posao.hr i Oglasnik, te Celestin Ćurić, koji je iskustvo stekao u A1 Hrvatskoj, Iskonu, Sancta Domenici, kao i u vlastitoj tvrtki Saldus.

“Kupyo je trenutačno u beta fazi, a hrvatsko tržište služi kao testni poligon funkcionalnosti, s ambicijom da platforma postane globalni igrač u interaktivnoj online kupovini”, pojasnili su osnivači. Kupyo, koji zasad mogu testirati tek rani prijavitelji, omogućit će korisnicima da pregledavaju proizvode putem videozapisa koji prikazuju proizvode u stvarnoj okolini, uz mogućnost izravne komunikacije s prodavačima i dobivanja personaliziranih preporuka temeljenih na interesima korisnika.

“Naša ideja bila je stvoriti platformu koja spaja jednostavnost Amazona, lokalnu autentičnost Vinteda i viralni duh TikToka”, objašnjava Hudoletnjak. Dodaje da se od konkurencije izdvaja jedinstvenim pristupom integracije različitih prodajnih kanala (B2B, B2C i C2C), uz naglasak na video sadržaj kao glavni alat komunikacije i interakcije.

Razvoj aplikacije Kupyo započeo je prije više od godinu dana, uz početna ulaganja osnivača. “Svjesno smo ulagali značajna sredstva u prvoj fazi jer smo od početka imali jasnu viziju stvaranja tehnologije koja je prilagođena globalnom tržištu i temelji se na ambicioznim planovima za međunarodno pozicioniranje”, objašnjava Ćurić.

Kasnije su, kažu, pridobili dodatna sredstva kroz dokapitalizaciju iz svojih drugih poslovnih aktivnosti. “Istovremeno, otvoreni smo za suradnju s investitorima koji prepoznaju značaj ove tehnologije”, dodaje Ćurić. Iznos ulaganja ne otkrivaju.

Za izradu platforme angažiran je tim od više od 30 inženjera, dok razvoj podržava američka developerska agencija koja pomaže u implementaciji globalnih tehnoloških standarda. “Ovaj know-how omogućuje nam visoku razinu stabilnosti, pouzdanosti i brzinu implementacije novih funkcionalnosti”, kaže Hudoletnjak.

Transakcijske naknade
Plan oglašavanja uključuje fokus na suradnju s mikroinfluencerima, koji imaju snažan utjecaj na ciljne skupine, primjenu umjetne inteligencije za personalizaciju sadržaja i poboljšanje korisničkog iskustva.

Strategija se oslanja na postepeno širenje na nova tržišta, uz fleksibilan pristup marketinškim aktivnostima ovisno o resursima i fazi razvoja. Kada se radi o prihodima, planiraju monetizirati platformu kroz transakcijske naknade i modele podjele prihoda za poslovne korisnike (B2B), dok će za krajnje korisnike (C2C) prihod generirati kroz naknade za posredovanje u transakcijama.

“Osim tradicionalnih modela, aplikacija će dodatno razvijati mogućnosti monetizacije vezane uz AI, poput generiranja prilagođenih video sadržaja i naprednih alata za analitiku i oglašavanje”, pojasnio je Ćurić.

Komentirajte prvi

New Report

Close