Sve građevinske, arhitektonske, inženjerske i ostale tvrtke imaju priliku do 31.12.2014. nabaviti CAD i Microsoft licence po znatno nižim cijenama od uobičajenih. Sve informacije i narudžba svih licenci vrši se na www.progecad.com.hr.
Zbog visoke cijene CAD licence softvera su najviše po vrijednosti piratizirane softverske licence u Hrvatskoj. Za sve one koji nemaju potrebu za skupim AutoCAD 3D sa cijenom 36.000,00 kuna, odlična alternativa je njegov klon progeCAD 2D/3D sa cijenom sniženom do 1.664,00 kuna. Licenca vrijedi neograničeno, način rada i izgled su gotovo isti, a novi kupci dobijaju i besplatnu nadogradnju.
Kupci progeCAD Professional imaju kao dodatnu pogodnost besplatan update na verziju 2015
Cijena osnovne licence progeCAD 2D/3D je sada snižena do 1.664,00 kuna, što je 5 puta manje od cijene licence AutoCAD 2D, koji je ujedno dosta ograničen funkcijama u odnosu na 3D verziju. Osim novogodišnjeg popusta do 20% svi kupci progeCAD 2014 Professional sada ostvaruju i dodatnu pogodnost nadogradnje na novu verziju progeCAD 2015 Professional, koja izlazi 2015. godine. Osnovna licenca progeCAD Professional može se instalirati na 2 računala i najpovoljnije je rješenje na tržištu sa preko 100.000 korisnika diljem svijeta.
Kupnja Microsoft proizvoda u povoljnim paketima sa CAD licencama
Cijena najprodavanije Microsoft Office 2013 licence trenutno iznosi 1.907,00 kuna. Kupnja u paketu progeCAD + Microsoft Windows 8.1 + Microsoft Office 2013 sa ukupnom cijenom 4.600,00 kuna je najisplativija za inženjerske firme koje imaju sav softver nelegalan.
Korištenje nelicenciranog softvera – najskuplje rješenje
Prema izvještaju BSA (Business Software Alliance) za razliku od CAD programa koji su po vrijednosti najnelegalniji softver, Microsoft licence spadaju pod najčešće piratizirane. U BSA ističu da su kazne za tvrtke sa piratskim softverom od 50 do 100 tisuća kuna, a dodatno se kažnjava odgovorna osoba i tvrtka je dužna nabaviti licence u propisanom roku. U skladu s važećim pravnim propisima kojima se štiti autorsko pravo, protiv osoba koje koriste nelicencirani softver moguće je pokretanje parničnih i prekršajnih postupaka. Prema posljednjem istraživanju stopa računalnog softvera u Hrvatskoj koji je instaliran bez propisne licence iznosi i dalje velikih 52%, ali je u padu posljednjih nekoliko godina.