Domaći sigurnosni softver traže od Skandinavije do Nigerije

Autor: Bernard Ivezić , 28. rujan 2014. u 22:00
Miroslav Isailović i Predrag Kovačević, direktori i suvlasnici tvrtke IKI/EPA

Rješenje SITO koristi jedna od pet najvećih banaka u Hrvatskoj, a upiti dolaze od Skandinavije preko Njemačke do Nigerije.

Mali zagrebački proizvođač sigurnosnog softvera, tvrtka IKI, budi sve više interesa banaka, kartičara i eGoverment korisnika u EU i Africi.

Tvrtka je razvila SITO, vlastito rješnje za zaštitu POS terminala, te zaštitu transakcija i online servisa koji koriste SSL tehnologiju. Predrag Kovačević, tehnički direktor tvrtke IKI kaže da ih, među inim, izdvaja to što je njihovo rješenje zvano SITO moglo prepoznati takozvane Heartbleed napade i prije nego su u travnju tu, najveću prijetnju e-poslovanju na internetu dosad, otkrili sigurnosni stručnjaci u Googleu. "Taj naš sustav već koristi jedna od pet vodećih banaka u Hrvatskoj, a zainteresirano je još nekoliko njih", kaže Kovačević.

 

73,4posto

porasli prihodi tvrtke u prošloj godini

Dodaje da su, uz to, dobili upite iz Njemačke, Francuske, Velike Britanije, Češke, Slovačke, skandinavskih zemalja, te Gane i Nigerije.  Tvrtka IKI je, prema podacima Poslovne Hrvatske, lani imala rast prihoda od 73,4 posto na 4,69 milijuna kuna uz rast neto dobiti za 48 posto na 124,1 tisuće kuna. Zapošljava deset stručnjaka.Tehnički direktor kaže da su lani skočili zahvaljujući dva tendera za BH Telecom. No, ističe da mijenjaju smjer."Već tri godine ulažemo u razvoj softvera za sigurnost platnih transkacija, prvenstveno na takozvanoj SSL tehnologiji, a u prilog nam ide što se tržište SSL-a, otkako se saznalo što radi NSA, učetverostručilo", kaže Kovačević.

Dodaje da im je u razvoju podršku dao i Hamag-Bicro s 245 tisuća kuna za projekt uređaja za sigurnost platnih transakcija čime nadopunjuju mogućnosti SITO sigurnosne platforme.Krajem prošle godine njihov je SITO softver za sigurnost POS uređaja ušao je među finaliste u području IT sigurnosti na pariškom Cartesu, najvećem godišnjem skupu kartičara na svijetu. Nedugo zatim, isti je softver ušao među finaliste berlinske konferencije Merchant Payments Ecosystem."Međunarodna priznanja iz branše dala su nam vjetar u leđa, te potvrdila da je maraton u koji smo se upustili razvojem vlastitih IT sigurnosnih rješenja dobar put", zaključuje Kovačević.

Komentirajte prvi

New Report

Close