Nakon dugotrajne sage koja traje od kraja 2022. godine, stečajni sudac Ivo Žabić konačno je potpisao i ovjerio rješenje o dosudi nekretnina kompanije Vitezit kupcu WDG promet Zagreb.
Stečajni sudac je odredio predaju nekretnina kupcu, uz nalog stečajnom upravitelju da ih oslobodi od osoba i stvari.
Pravna bitka
Također, naređeno je zemljišno-knjižnom uredu Općinskog suda da izvrši upis promjene prava vlasništva na ime kupca WDG promet d.o.o. iz Zagreba, javio je Viteški.ba. Novi vlasnik Vitezita, WDG iz Zagreba i poslovna obitelj Zubak, već su uplatili predviđeni iznos od 10,8 milijuna KM na javnoj prodaji te su tokom vremena plaćali dio troškova u Vitezu.
Također, poznato je da su podijelili jednokratnu novčanu pomoć bivšim radnicima, uprkos tome što nisu formalno-pravno bili u odnosu s njima. Sud je zaključio da su ispunjeni uvjeti da kupac može postati vlasnik imovine. Nakon objave ove informacije, novi vlasnici poznatog bh. poduzeća dali su intervju za Viteški.ba u kojem su najavili velike planove.
– Iako može zvučati previše ambiciozno, mi zaista u idućem razdoblju, planiramo da tvornica postane regionalni lider u svojoj industriji. To želimo i možemo ostvariti isključivo ulaganjem u napredne tehnologije i osposobljavanje stručnog kadra kako bismo postigli najviše standarde kvalitete.
Kao snažni i precizni investitori, želimo osigurati dugoročno održivo poslovanje koje će donijeti korist zajednici i stvoriti nove radne mogućnosti za ljude u regiji – kazali su, između ostalog, novi vlasnici. Za posao u Vitezu tvrdi da ima partnere iz inozemstva.
Kada su ga iz Slobodne Dalmacije nedavno pitali o komu se konkretno radi, ostao je prilično zakopčan, rekavši tek da su iz Njemačke i Švicarske. – Naše namjere ne da su iskrene, već su one 200 posto iskrene.
Ne bih valjda išao kupovati zemlju da gore čuvam ovce?! Ima svugdje pašnjaka za najam, Slavonija i Dalmacija se daje, ali mi smo išli gore s namjerom raditi veliku količinu baruta. Velika je potražnja danas za njim i u samoj Bosni, koja ga uvozi iz Srbije, ali je ona obustavila trgovanje – veli Zubak.
Pogođen trenutak
I dok još ne zna što će biti s planiranim ulaganjima, neki upućeni u ovaj segment industrije tvrde da bi mu se mogla jako brzo isplatiti.
– Licencije za proizvodnju kompozitnoga goriva po NATO standardu, potom za dvobazno gorivo te oko 700 tona smjese za ovo gorivo koje ima na zalihama, vrijede sigurno dvadesetak milijuna maraka – iznio je prije nekog vremana procjenu vojni stručnjak Berko Zečević, po kojemu cijeli kompleks kod Viteza stoji barem 100 milijuna maraka.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu