Dimne bombe, tučnjava i opći metež obilježili su početak proljetnog zasjedanja srpskog parlamenta u utorak, javljaju beogradski mediji.
U Skupštini je došlo do guranja u prostoru ispred predsednice, a tu je i dim.#Skupština pic.twitter.com/JnN28K8FUC
— Otvoreni Parlament (@O_Parlament) March 4, 2025
Tanjug javlja da je do nereda došlo kad su zastupnici oporbe krenuli prema stolu predsjednice parlamenta Ane Brnabić, ali ih je u tome spriječilo skupštinsko osiguranje.
Nakon toga, javlja Tanjug, oporbenjaci su zapalili baklje i bacili suzavac te raširili transparent na kojem piše “Srbija ustaje da režim padne”.
Brnabić im je rekla da ih jedino mogu zaustaviti rad vladajućih na boljitku Srbije “tako da ih ubiju”.
Jednoj od zastupnica navodno je pozilio zbog udisanja dima.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu