Epicentar je bio deset kilometara od Zenice. Podrhtavanje tla osjetilo se u Sarajevu, Zenici i Tuzli, ali i u dijelovima Hrvatske.
U potresu nitko nije smrtno stradao, no ima ozlijeđenih i materijalne štete.
Iz Centra civilne zaštite Zeničko-Dobojske Županije stižu informacije o četiri povrijeđene osobe, od kojih su dvije otpuštene na kućno liječenje, dok su dvije zadržane u kantonalnoj bolnici u Zenici.
Jedna osoba zadobila je ozljede uslijed odrona na ulazu u tunel Vranduk, dok su ostale ozlijeđene u središtu grada zbog pada fasade tijekom potresa. Epicentar potresa bio je 13 kilometara udaljen od Zenice, a prema prvim podacima Federalnog hidrometeorološkog i seizmološkog centra, magnituda potresa bila je 6 stupnjeva.
– Najviše štete, prema preliminarnim rezultatima, zabilježeno je u selu Ljubotina, u okolici Zenice, gdje su zabilježene pukotine na zidovima kuća, pad crjepova i čak zgnječeno vozilo. Sve ekipe su na terenu, a prema Centru civilne zaštite Županije i Zeničko-Dobojske.
Novi potres na ovom području za HRT je komentirao seizmolog Krešimir Kuk.
– Ovaj potres je bio jak, tako da se osjetio i u Hrvatskoj, ponajprije u Slavoniji. Osjetio se i u Zagrebu, Karlovcu, Sisku, Petrinji ali dosta slabije. Nikako ne treba to gledati u smislu širenja panike i nagoviještanja što bi se sad moglo dogoditi. Treba naprosto pratiti seizmičku aktivnost, poručio je Kuk.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu