Seminar TRŽIŠTE NEKRETNINA U 2016. GODINI u organizaciji Hrvatskog instituta za financije (HIF) održava se u petak 12. veljače 2016. u Zagrebu s početkom u 8.30 sati. Iz predavanja prof.dr.sc. Josipa Tice i gostiju predavača saznajte:
Kakvo je stanje na tržištu nekretnina početkom 2016. godine te što se promijenilo u protekloj godini?
Kakva je prognoza kretanja tržišta nekretnina u 2016. godini?
Gdje se nalazi građevinska industrija danas te koje lokacije i tip nekretnina može proći na tržištu?
Kako utječe usporavanje kreditiranja stanovništva na tržište nekretnina?
Kakav je odnos ponude i potražnje te njihov utjecaj na cijene u gradu Zagrebu, a kakav na Jadranu?
Koji nam modeli mogu pomoći u razumijevanju tržišta?
Koje su ključne odrednice cijena na tržištu nekretnina u RH?
Što je doprinijelo određenoj živosti na tržištu nekretnina?
Koji je preduvjet rijetkih uspješnih projekata u gradu Zagrebu za vrijeme recesije te da li je moguće u budućnosti razvijati uspješne projekte?
Koji čimbenici djeluju na dolaznu turističku potražnju?
Što nam razumijevanje turističke potražnje govori o kretanju cijena nekretnina na obali?
Koji je rok povrata investicija u turistički sektor te koja je optimalna struktura smještajnih jedinica (hoteli, vile, apartmani)?
Koji su problemi su uočeni u primjeni Zakona o procjeni vrijednosti nekretnina?
Saznajte sve relevantne činjenice o tržištu nekretnina u 2016. na jedinstvenom seminaru na kojem će izlagati više renomiranih stručnjaka.
Prijavu za sudjelovanje možete ispuniti na web stranici Hrvatskog instituta za financije www.hif.hr ili slanjem osobnih podataka na info@hif.hr (ime i prezime, poduzeće, telefon i mail) te na telefone 4677 548 ili 091/4677 548.
Seminar se fokusira na analizu stanja na tržištu nekretnina, koje je u protekloj godini doživjelo određene znakove oživljavanja na još uvijek niskim razinama cijena. Seminar će dati pogled na građevinsku industriju u svijetlu opće ekonomske situacije, usporavanja kreditiranja stanovništva, rasta loših kredita u bankarskom sektoru, strateške igre dionika na tržištu i sramežljivog, ali postojanog pada cijena.
U prvom dijelu seminara fokus će biti na poslovnim modelima koji se koriste za razumijevanje tržišta, a sa ciljem što boljeg razumijevanja alata koji se koriste u analizi tržišta nekretnina. Detaljno će biti objašnjena logika koja povezuje tržište nekretnina, sa tržištem investicija i građevinskom industrijom. Posebna pozornost biti će posvećena načinu na koji razumijevanje tržišta od strane sudionika djeluje na ponašanje samog tržišta pri čemu će se posebno analizirati tržište nekretnina u Zagrebu i unutrašnjosti, a posebno jadranska obala te dinamika tržišta u priobalju.
U drugom djelu raditi će se sa podacima za hrvatsko tržište nekretnina. Raščlamba je fokusirana na objašnjavanje dosadašnjih kretanja cijena u Hrvatskoj, Jadranu i Zagrebu sa čimbenicima ponude i potražnje za nekretninama. Prezentira se detaljna analiza tržišta nekretnina s naglaskom na stambeno tržište u Zagrebu i turistički sektor na Jadranu (hoteli, vile, apartmani), te se na temelju javno dostupnih informacija za tržište nekretnina prezentiraju očekivanja, prilike i prijetnje na tržištu nekretnina za 2016. godinu.
U posljednjem dijelu seminara posebna pažnja biti će posvećena Zakonu o procjeni vrijednosti nekretnina te problemima koji su uočeni nakon nekoliko mjeseci primjene pri čemu će se ponuditi rješenja uočenih problema.
Sve informacije o seminaru i prijavi – www.hif.hr
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Kako bi se obračunavao porez na nekretenine?
A sto vise to bolje. Ka i PDV.
Kako bi se obračunavao porez na nekretenine?
Sve preko 1000€ u Zg je ludost, periferija gajnice i dubec 600-700€
Volio bih da mi mudre glave objasne zašto npr u gradu Krku nema slobodnog poslovnog prostora dok u Slavoniji u gradovima imate koliko god želite?A onaj u Krku puno skuplji!Za najam stanova ista priča.
Možda zato jer je tržište na Krku prepoznalo kakvu takvu priliku za zaradu(radi turizma naravno) dok je u Slavoniji jad i bijeda.
I to je jedino objašnjenje,nije tržište glupo,kad se vidi poslovna prilika stvari dolaze na svoje,silovanje porezima ničemu ne vodi,osim (kratkotrajnog) punjenja proračuna i trpanje rupe bez dna naravno.
Uključite se u raspravu