Izračunali koliko prosječno stoji najskuplji kvadrat zagrebačkog stana

Autor: Poslovni.hr , 06. svibanj 2013. u 10:25
Ilustracija: Slavko Midzor/PIXSELL

Prema Indeksu cijena nekretnina koji je objavio portal CentarNekretnina, tražene cijene nekretnina, kako u godišnjem tako su i na mjesečnoj razini u padu.

Prema Indeksu cijena nekretnina koji je objavio portal CentarNekretnina, tražene cijene nekretnina, kako u godišnjem tako su i na mjesečnoj razini u padu. U odnosu na travanj 2012. godine tražene cijene nekretnina pale su za 4,8%, dok su u odnosu na prošli mjesec cijene niže za svega 0,2%.

Analizu spomenutog portala prenosimo u cijelosti i bez izmjena:

U travnju 2013. u odnosu na ožujak cijene nekretnina na zagrebačkom tržištu su niže za 0,6%. Na godišnjoj razini, u odnosu na travanj 2012. tražene cijene nekretnina ostvarile su pad od 6,5%. Važno je napomenuti da je indeks i dalje ispod razine 2006. godine.

Najskuplji kvadrat zagrebačkog stana prosječno iznosi 2.234 eura/m2

Prosječna tražena cijena stana u Zagrebu u travnju iznosi 1.615 eura/m2, što je nešto manje u odnosu na ožujak (-0,6%), a 5,8% niže u odnosu na travanj 2012. godine.

U odnosu na isto razdoblje prošle godine, tražene cijene stanova su pale u svim četvrtima.

U samo dvije četvrti u Zagrebu prosječne tražene cijene stanova su iznad 2.000 kuna. Najskuplji stanovi su i dalje u gradskoj četvrti Medveščak, s prosječnom cijenom od
2.234 eura/m2, a slijede ih stanovi u gradskoj četvrti Centar s cijenom od 2.062 eura/m2.

Najniže cijene stanova su u Sesvetama, gdje prosječna cijena u travnju iznosi 1.169 eura/m2 te u Donjoj Dubravi gdje je cijena 1.365 eura/m2. 


Tablica pokazuje prosječne cijene stanova u gradskim četvrtima u Zagrebu te njihove promjene na godišnjoj razini.

Nekretnine na Jadranu bilježe nezamjetan rast cijena na mjesečnoj razini

Osim cijena u Zagrebu na godišnjoj razini padaju i cijene nekretnina na Jadranu (-2,5%). Na mjesečnoj razini, u odnosu na ožujak cijene nekretnina na Jadranu više su za 0,2%.

Tražena cijena kuća na Jadranu, u travnju je iznosila 1.545 eura/m2 što je 1,1% manje nego prošli mjesec, a 3,4% manje u odnosu na travanj 2012.

Prosječna cijena kvadrata apartmana na Jadranu ista je kao i prošli mjesec, dok je na godišnjoj razini niža za svega 0,3% i iznosi 1.991 euro/m2.

Osim u Dubrovačko-neretvanskoj i Splitsko-dalmatinskoj županiji tražene cijene apartmana više su od 2.000 eura i u Primorsko-goranskoj županiji.

S druge strane, najpovoljnije nekretnine za odmor su vikendice u Ličko-senjskoj županiji s cijenom od 1.635 eura/m2.

Prosječna tražena cijena stana na Jadranu u odnosu na ožujak viša je za 2,1% i iznosi 1.643 eura/m2. U odnosu na godinu dana ranije tražena cijena stanova je niža za 3,8%.

Kada pogledamo kretanje cijena stanova u najvećim hrvatskim gradovima, cijene stanova u Splitu su u odnosu na travanj 2012. godine 7,2% niže, dok su u Rijeci pale za 2,8%. Prosječna tražena cijena stana u Splitu u travnju iznosi 2.301 eura/m2, a u Rijeci znatno manje, 1.547 eura/m2. Cijene stanova u Osijeku u odnosu na prošlu godinu pale su za 0,6%.


Tablica pokazuje prosječne cijene stanova u Splitu, Rijeci i Osijeku te njihove promjene na godišnjoj razini.

Usporedba prosječnih traženih cijena nekretnina na Jadranu i u Zagrebu


 

 


Tablica pokazuje prosječne cijene stanova i apartmana u Zagrebu i na Jadranu te njihove promjene na godišnjoj razini.

Komentari (3)
Pogledajte sve

@Frankie

Slažem se u svemu!
Ovdje je sistem TKO KOGA PRIJE I BOLJE PREVARI!!!! oko puta pi i evo ti cijene!
Svatko ima svoj račun – KAKO MU PAŠE!
Prodaje se jedna urušena kuća na moru! Pitam prijatelja koji stanuje pored nje i poznaje vlasnike koja je cijena! Kaže 40000 eura!!!
” Pa to je puno za tu ruševinu bez zemlje. Kako su došli do te cijene?”
“E. a njih je četiri vlasnika i svaki želi kupiti neki mali auto!!!Svaki hoće 10000 eura!!”
LUDO!!! – ali legitimno.

Ponovno lose, uradak iz kojega uopce ne kuzim sto je pjesnik htio reci. Mjerilo cijene su sto oglasene cijene na portalu. Porezna uprava i njihove tablice nula bodova.Baziraju se na trazenim cijenama iz malih oglasnika i interneta i kad doneses ugovor na stvarnu cifru koja je placena to ne priznaju nego izdaju suluda hrvatska porezna rjesenja na koja onda idu zalbe.Sudski procjenitelji isto njima su cijene internet i mali oglasnici umanjeno za mozda za 10% jer niti ne znaju kolio kosta kvadrat stana,kuce,kolii je komunalni doprinos,cijena projekta i sl. Ista je cijena nekretnine sa i bez dozvole po njihovoj procjeni. Sveopce ludilo i neznanje.Rezultat je taj koji je.

Ne razumijem članak!!! Uvijek se prića o traženoj cijeni stana. Neka se objave podaci porezne uprave o plaćenom porezu na pojedine nekretnine. Ili njihove tablice procjene!

New Report

Close