Najmanji postotak ljudi s prekomjernom težinom registriran je u Italiji (46%), Francuskoj (47%) i Luksemburgu (48%), ali je on i dalje blizu EU prosjeka.
Prema analizi Eurostata, 45% odraslih građana država EU održava težinu koja se smatra „normalnom“, dok se kod 53% ona smatra prevelikom; za 36% građana smatra se da imaju „prekomjernu težinu“, dok je 17% u nekoj od faza pretilosti; blagoj, teškoj ili ekstremnoj.
Pretilosti su skloniji građani u starosnoj dobi od 65 do 74 godine (66%), a u većem postotku je registrirana kod muškaraca nego kod žena, piše N1.
Također, EUROSTAT navodi i da se razlike u prekomjernoj težini vide i u odnosu na razinu obrazovanja, što je ta razina veća, broj prekomjerno teških se smanjuje (59% kod građana s nižim obrazovanjem, 54% kod onih sa srednjim i 44% kod visokoobrazovanih ljudi).
Slično je i kod pretilosti, građani s najnižim stupnjem obrazovanja su i najdeblji (20%), niža razina zabilježena je kod građana sa srednjim stupnjem obrazovanja (17%), dok je najmanje pretilih među visokoobrazovanim ljudima (11%).
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu