Ako pretjerujete, nemojte se iznenaditi zašto vaše svježe oprano rublje ne miriše na čisto… Najmanje od svega, ma koliko to bilo paradoksalno, domaćice početnice griješe s količinom praška za rublje, jer pažljivo prate uputstva na kutiji i izračunavaju količinu deterdženta koja ovisi i o broju prljavih stvari. Ali s vremenom, ovaj proces prelazi u režim autopilota i periodično ima previše deterdženta u perilici, piše B92.
Evo kako možete provjeriti jeste li pretjerali.
Odjeća je tvrda i ne tako ugodna na dodir. To se događa zato što u perilici nema dovoljno vode za količinu praha koju ste stavili. Zbog toga se ostaci ne ispiru, već se talože na stvarima.
U perilici se osjeti neugodan miris, koji ostaje na odjeći. Naslage sapuna u bubnju i crijevu su možda dovele do plijesni i bakterija.
Počinjete kihati i češete oči nakon što obučete opranu odjeću, ili vas svrbi koža. Ovo može biti alergijska reakcija tijela na prah koji je ostao na stvarima.
Odjeća u boji postaje manje svijetla. Ovo može biti slučaj ako deterdžent za rublje sadrži izbjeljivač. U propisanoj dozi ne utječe na boju, ali kada ga ima više od preporučenog, može je isprati.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu