Europska banka za rekonstrukciju i razvitak (EBRD) u srijedu je smanjila svoj udio u hrvatskoj kompaniji Atlantic Grupa d.d., jednoj od vodećih prehrambenih kompanija u jugoistočnoj Europi, i zadržala skoro 6 posto dionica što signalizira povjerenje u njezin strateški pravac i njezino poslovanje, priopćio je EBRD.
EBRD je prodao 85.000 dionica koje predstavljaju 2,55 posto dioničkog kapitala Atlantic Grupe putem privatnog plasmana na OTC tržište u Zagrebu, predvođeno investicijskom kompanijom InterCapital.
Nakon privatne prodaje EBRD nastavlja svoje partnerstvo s Atlantic Grupom zadržavajući 5,98 posto dionica kompanije.
"Veoma smo zadovoljni dugoročnim partnerstvom s Atlantic Grupom i postignućima kompanije proteklih godina, posebice snažnim poslovnim modelom, sposobnošću prilagodbe promjenjivim tržišnim uvjetima i iskusnim i predanim menadžerskim timom koji djeluje s primjernom otvorenošću i transparentnošću. Nastavljajući biti dioničar EBRD i dalje ima povjerenja u buduće izglede i rast Atlantic Grupe", rekao je Miljan Ždrale, voditelj EBRD-ova poljoprivrednog sektora za središnju i jugoistočnu Europu.
Atlantic Grupa i EBRD surađuju već dugo. U 2010. EBRD je postao dioničar u kompaniji kako bi podržao njezinu kupovinu slovenske tvrtke za proizvodnju hrane Droga Kolinska.
Od početka operacija u Hrvatskoj 1993. EBRD je investirao 3,1 milijardu eura u više od 170 projekata u zemlji, priopćio je EBRD.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Znaš ti dobro, da pišem točno, kako je.Badava ti uvrede.
Znači , sad kad smo kreditirali državnu pljačku tokom 15 godina, bili smo
dobri poduzetnici, a sad ćemo se igrati Njemačke…?
Miami &
Poštovana,
Zaista u komunikaciji i argumentaciji raspolažete europskim akademskim manirama, a pitam se dali je uzrok Vašeg komunikacijskog standarda možda indiciran konzumacijom ljekarničkih pripravaka koji se ne izdaju na recept.
[/quote
Izgleda da je dijagnoza još lošija nego se je to moglo pretpostaviti.
Koja mafija. Pa ovo je za ne virovat. Kad otvore svoju ljekarnu ne mogu poslodavcu bit konkurencija dvi godine. Sta to znaci kad otvore ljekarnu onda kad dodju ljudi po ljekove kazu im dodjite nam za dvi godine vlasnica ne smi bit konkurencija bivsem poslodavcu 2 godine,ali dobro nasi bolesnici su puni razumjevanja. Znaci drzava se zalaze da roblje uvijek ostane roblje. Kakva negativna selekcija pa ovo je cudo.Sramota. Ovo bi trebalo uvest u svim drugim strukama. Da konobar koji otvori kafic ne smi 2 godine poslovat, trgovci isto. Ma genijalno.
DRugi problem: svaka magistrica sanja svoju ljekarnicu…
Ona bi bolje…ona bi racionalnije, ..ona bi …naj, naj….radila
KAD BI IMALA SVOJU LJEKARNU……i ni jedna istinski ne poštuje
poslodavca za kojeg radi za 10.000 kuna sa plaćenim porezima,
božićnicama….i godišnjim odmorima….
Kad otvore svoju ljekarnu , a ZAKON O RADU je rekao da 2 GODINE, ne smiju
ići poslodavcu u konkurenciju…..onda će sebi PORZE I DOPRINOSE
plaćati minimalno na VSS, neće ići na godišnji, i božićnicu će vidjeti-
hoće li joj HZZO platiti ili neće..
EBRD nameće zahtjeve liberalizacije…koje još nisu SAZRELE
za naše društvo.Ne kažem – DA NEĆE , NEGO DA JOŠ NIJE VRIJEME.
Uključite se u raspravu