Pronađenom psu, dodaje, može se čip očitati u najbližoj veterinarskoj ambulanti ili klinici te se na taj način lakše vraćaju vlasnicima. U metropoli je za nadzor nad čipiranjem pasa zadužen Odsjek za nadzor držanja i postupanja sa životinjama komunalnog redarstva. A kazne za nečipiranje za fizičke osobe su od 2000 do 6000 kuna, a za pravne od 10.000 do 30.000 kuna.
– Opravdano je očekivati da će povećanjem broja mikročipiranih pasa biti manje napuštenih pa je to korisna mjera. Izbjegavanjem toga, posljedice i troškove neodgovornog vlasništva snosi zajednica. Svaki veterinar zna da nakon zaprimanja psa prvo mora, prije bilo kakvog zahvata, provjeriti identitet životinje – ističe za Večernji list Lea Kreszinger, predsjednica Odjela veterinara male prakse Hrvatske.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu