Bliži se šest mjeseci poslovanja Ubera u Zagrebu. Ova kompanija koja nepovratno mijenja taksi usluge uopće se ne bavi taksiranjem već samo spajanjem vozača i putnika. Vozača i korisnika sve je više, no zakonodavci i dalje ne znaju što s Uberom.
A Uber aplikacija vozačima zvoni sve češće pa je posla sve više.
Uber uzima 25%, ostatak ostaje vozaču partneru. Porez se normalno plaća.
Iz Ubera ponavljaju da oni nisu taksi kompanija, a njihovi partneri nisu taksisti, no to je nešto s čime se od početka ne slažu taksisti i Grad Zagreb koji odobrava taksi licence.
Isto potvrđuju i u Ministarstvu prometa tako da kompromisa još uvijek nema na vidiku iako Uber već ove godine planira biti dostupan i u drugim hrvatskim gradovima, piše N1.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Pa neka plate taxi pausale i dozvole pa neka rade koliko hoce? Oni bi radili a nebi licence placali. I ja bi iznajmljivao plaze al nebi koncesije placao…
Licence za što, komu i zbog čega? Ti bi zabranio ljudima s važećom vozačkom dozvolom i ispravnim automobilom da prevoze druge ljude u svojem vozilu? Licence i dozvole su ionako isključivo socijalistički mehanizam pogodovanja interesnim skupinama kojima se drastično smanjuje kvaliteta, a povećava cijena usluge što ide direktno na štetu svih potrošača i u direktnoj je suprotnosti s općim interesom.
Pa neka plate taxi pausale i dozvole pa neka rade koliko hoce? Oni bi radili a nebi licence placali. I ja bi iznajmljivao plaze al nebi koncesije placao…
Sve uberiste po kratkom postupku u skladu s manifestom komunisticke partije streljat na Trgu bana Jelacica.
Mislim da bi nasi zakonodavci trebali donesti uredbu o zabrani Ubera jer je nelojalna konkurencija sahistima pardon taxistima. Istom uredbom trebali bi propisati pausal od 3,20kn po svakom poslanom e-mailu (tekstualnom, ako ima prilog sliku i video macaka onda se dodatno placa 1MB/1,19kn) i to bi bio prihod Poste odnosno opce korisna funkcija poste u modernom digitalnom drustvu.
Isto tako na svaki poslani MMS sa godisnjeg odmora obracunavao bi se pausal u iznosu najskuplje razglednice poslane preporuceno u najudaljeniji postanski ured u Hrvatskoj.
Uključite se u raspravu