'Imaju hektare zemlje, a primaju socijalu. Sramota! Neki su dobro proučili kako se okoristiti od ove države na leđima drugih. Znam i za supružnike koji žive zajedno, a na papiru su rastavljeni kako bi izvukli novac. Nisu to siromašni ljudi, svi oni imaju tri puta više od onih kojima je pomoć zaista potrebna', komentirala je za Glas Slavonije stanovnica sela iz okolice Đakova.
Ona kaže kako njeni susjedi bez imalo srama, iako voze 'bijesne aute', kucaju na vrata Centra za socijalnu skrb i traže pomoć. Neki već imaju uhodane sheme pa znaju kada zakucati na vrata Centra, kad na ona u Caritasu, te kad pomoć zatražiti u gradskoj upravi. No takvim su slučajevima odlučili na kraj stati u Ministarstvu socijalne politike i mladih.
'Ministarstvo je krenulo u proces informatičkog umrežavanja centara za socijalnu skrb preko aplikacije SocSkrb i zasad se koriste u dvije podružnice Centra za socijalnu skrb Zagreb. Aplikacijom će informatički biti povezane sve ustanove socijalne skrbi u jedinstveni registar, bazu podataka o korisnicima prava i usluga iz sustava socijalne skrbi u Hrvatskoj. Jedinstvena baza podataka omogućit će kontinuirani neposredni uvid u podatke o korisnicima i pravima što će pridonijeti transparentnosti funkcioniranja sustava socijalne skrbi u cjelini' , pojasnili su u Ministarstvu za Glas Slavonije.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu