Gospodarski inspektori Državnog inspektorata, suzbijajući "sivu ekonomiju" u trgovini, ugostiteljstvu i turizmu, ove su godine utvrdili gotovo 12 tisuća povreda propisa te uprihodili u državni proračun skoro 15 milijuna kuna.
Nakon kritika na račun neučinkovitosti te najava gašenje Inspektorata od početka iduće godine, iz Inspektorata su noćas izvijestili da su samo u području nadzora neregistriranih djelatnosti u trgovini, ugostiteljstvu i turizmu, ove godine proveli gotovo 78 tisuća inspekcijskih nadzora.
Pritom je utvrđeno 11.727 povreda propisa te uprihođeno 14.701.486,62 kune, stoji u priopćenju Državnog inspektorata.
Navodi se i kako su, radi povećanja učinkovitosti, još 1. srpnja 2012. godine ustrojeni posebni odjeli za nadzor neregistrirane djelatnosti, a u proteklih devet mjeseci ove godine posebno su bili usmjereni na suzbijanje "rada u fušu", izravne nelojalne konkurencije registriranim gospodarskim subjektima.
Ministar rada i mirovinskog sustava Mirando Mrsić potvrdio je prošloga tjedna da se s početkom iduće godine zatvara Državni inspektorat te da će, radi povećanja učinkovitosti, oko 800 inspektora biti raspoređeno po ministarstvima.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.kad bi vlada osigurala fer i korektne uvjete poslovanja kakvi postoje u ostalim zemljama EU, nikome ne bi palo na pamet raditi na crno ili zakidati na porezima, no u okvirima poslovanja kakve je postavila vlada, većini poduzetnika drugo ni ne preostaje
Uključite se u raspravu