Turistička tvrtka Jadran iz Crikvenice u čijem je sastavu 8 hotela, 2 autokampa i turističko naselje, u pripremi sezone investira novih 12 milijuna kuna. Ovim investicijama uspješno se i prije plana realizira investicijski ciklus od preko 20 milijuna kuna s ciljem podizanja kategorizacije objekata, ali i povećanja atraktivnosti cjelokupne destinacije, ističu u upravi Jadrana.
Najznačajnija ulaganja pokrenuta su u hotelu Omorika, i to u visini 6 milijuna kuna. Hotel će za početak sezone biti potpuno preuređen, izvršena je kompletna rekonstrukcija restorana koji je poznat po vjenčanjima, rekonstruirani su recepcija i aperitiv bar, a izgrađena je i modularna konferencijska dvorana koja će moći primiti do 250 ljudi.
Uz preuređenje hotela Omorike, ulaže se i u autokamp Selce koji dobiva novih 20 uređenih parcela za mobilne kućice te se uređuju bungalov, recepcija i okoliš kampa. Investicija koja će omogućiti kategorizaciju kampa iznosi 1,2 milijuna kuna.
Također, hotel Varaždin dobio je nove liftove za 420 tisuća kuna, dok je nekadašnji samostan iz 1412. godine, popularni hotel Kaštel, iznutra potpuno osvježen te će zadržati kategorizaciju.
„Od završetka stečajnog postupka prošle godine kontinuirano ulažemo i u objekte i u podizanje razine znanja i vještina zaposlenika. Nakon hotela Slaven koji je lani dobio treću zvjezdicu, značajna sredstva ulažemo u podizanje kategorije hotela Omorika koji ima veliki potencijal, i očekujemo da će do početka turističke sezone dobiti također treću zvjezdicu. No, uz podizanje kategorizacije, nova kongresna dvorana hotela Omorike otvorit će nam mogućnost kvalitetnijeg razvoja kongresnog turizma na crikveničkom području, a koji za nas ima veliki potencijal produženja sezone. ”, izjavio je Dino Manestar, predsjednik Uprave Jadrana.
Iako planirana za ovu godinu, radi ograničenja u prostorno-planskoj dokumentaciji pod znak upitnika došla je planirana investicija u hotel Esplanade koji je prema izrađenom idejnom rješenju trebao imati 4 zvjezdice s dodatnim sadržajima poput bazena i wellness centra.
Stara zgrada hotela izgrađena 1929. godine zahvaćena je požarom 2000. godine i trenutno nije u funkciji dok je novi dio zgrade kategoriziran sa 3 zvjezdice. "Iako je urbanistički plan uređenja 24 Miramare koji obuhvaća i područje Esplanade trenutno u izmjeni, izgledno je kako Grad Crikvenica neće prihvatiti primjedbe Jadrana radi ograničenja u planovima višeg reda. Međutim nadamo se da će gradske strukture shvatiti važnost ovog projekta te da će ovaj zastoj riješiti što prije, jer se samo ulaganjima u kvalitetu smještaja i ponude može iskoristiti puni potencijal koji Jadran ima za čitav crikvenički kraj", poručuju iz uprave.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.ovaj fascinantni spjev od članka valjda stvara ugodu kod čitatelja orijentiranog na muzikalnost a potpuno nezainteresiranog za ekonomska i poslovna pitanja.
kod mene, laika u ekonomiji i poslovanju, stvara jezu, jer u svem tom pojenju ima dovoljno činjenica da se osjeti jeza:
prekrižene su stotine milijuna dugova, upumpane se nove mase državnog, našeg novca – i opet se ide starim mahnitim putem kao da je ovo 1975. “drugovi, mi moramo ulagati, ulaganje je razvoj” itd. itd.
sve bi to bilo u redu da je gubitke pretrpio privatnik, i da u novim ulaganjima opet ulaže privatnik, i snosi rizik. ali ne, i još jednom riječ je o državnom poduzetništvu gdje se marksistički gelipteri od menadžera igraju našim novcima, sve do novog stečajnog ciklusa.
u članku nema ni jedne jedine riječi o tome zašto se ulaže, koji je razlog podizanja kategorija, i naravno, ono najvažnije, koliko se brzo očekuje otplata kredita, i koji je planirani neto profit investicije.
gotovo bih se mogao kladiti da nikakve analize uopće niti nema, nego sve ide pod “drugovi, moramo ulagati, jer ulaganje je razvoj”.
imao sam priliku vidjeti analize ozbiljnih turoperatora koji su ocijenili da je ulaganje u više od tri zvjezdice u dubrovniku, našoj najekskluzivnijoj destinaciji, čisto bacanje novca.
baš me zanima kako bi isti analitičari, privatnici koji isključivo od toga žive, ocijenili ulaganje u četiri zvjedzdice za seosku salu za svadbe u crikvenici.
kad je riječ o privatnicima, možemo biti radoznali o njihovim motivima ulaganja, ali nas se to u načelu ne tiče. kad je pak riječ o državnom ulaganju, najmanje što bismo trebali imati je uvid u analize na osnovi kojih se naši novci troše.
mogao bih se kladiti da takvih analiza uopće nema, ili su svedena na trvijalnu raznu planova restrukturiranja linićevih predstečajnih nagodbi. jer drugovi su navikli da se igraju svim raspoloživim novcima u državi. i da nikom za to ne polažu račune.
Uključite se u raspravu