Strukturni fondovi ne bi trebali utjecati samo na poboljšanje usluga, infrastruktura i standarda u turizmu, nego i postići općenitije humane ciljeve – doprinijeti i poboljšati mogućnosti zapošljavanja, kvalitetu življenja, sigurnost građana, održivost tvrtki, kao i turističko-trgovački oporavak lošije razvijenih regija.
U središtu su dakle, regije s visokom stopom nezaposlenosti, industrijske tranzicije, zone u kojima se bilježi stalni pad broja stanovnika, ruralne i pogranične regije. Fondovi su namijenjeni također rješavanju problema mladih, trajno nezaposlenih, socijalno neuključenih i nekvalificiranih osoba.
Fondovi stoga podržavaju široku lepezu aktivnosti koje doprinose poboljšanju rezultata poslovanja poduzeća, kao što je poboljšanje kvalitete hotela ili usluga prihvata gostiju, zajedničke inicijative komercijalizacije lokalnih proizvoda, zajedničke aktivnosti promocije turizma, tečajevi za poboljšanje kompetencija osoblja poduzeća te novi proizvodi, navodi se u studiji "Mogućnosti financiranja hotelske i turističke djelatnosti u kontekstu ulaska Hrvatske u EU i korištenje sredstava iz EU fondova", koja je izrađena u suradnji sa Ministarstvom turizma i Centrom za razvoj i marketing. Studija će sutra biti objavljena naweb stranicama Udruge poslodavaca u hotelijerstvu Hrvatske (UPUHH).
Kako pojašnjavaju u UPUHH-u, studija na temelju interdisciplinarnog istraživanja i analize postojeće prakse u Hrvatskoj i EU oko financiranja hotelske i turističke industrije, sadrži iscrpan presjek postojećih programa financiranja, primjere pojedinih ulaganja i financiranja u karakterističnim zemljama EU.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu