Hidroelektra niskogradnja dobila je novu Upravu: Ivan Kršić njezin je novi predsjednik, a Mateo Čagalj član.
Dosadašnji šef Uprave Rade Pilipović dao je ostavku. Nova kadrovska križaljka potvrda je dolaska novoga strateškog partnera. U predstečajnoj nagodbi upravo je prošlo ročište za utvrđivanje tražbina, a iako se još vode pregovori s vjerovnicima, pri samom kraju je izrada izmijenjenog plana restrukturiranja, koji bi uskoro trebalo biti objavljen. Neslužbeno doznajemo da na njemu rade Hidroelektra i njezin strateški partner, a to je Sergej Gljadelkin, vlasnik austrijskog Avenue Holdingsa, koji je dokapitalizacijom IGH preuzeo većinski udjel u toj kompaniji. Gljadelkin, tvrde, IGH diže iz pepela, a pritom s obzirom na veliku podršku vjerovnika Hidroelektre, uvelike i pismeno potvrđenu, vuče u njoj konkretne poteze.
U srijedu je, prema našim izvorima, uplatio sedam milijuna kuna, iz čega će radnici dobiti jednu plaću (s porezima i doprinosima), a osigurano je dovoljno da se pokrenu sva važna gradilišta u što kraćem roku. Do 20. prosinca Gljadelkin bi trebao osigurati još jednu uplatu u iznosu od 23 milijuna kuna, iz čega slijede isplate još dviju plaća, kao i financiranje osnovne djelatnosti. Traju i pripreme za izvanrednu skuštinu dioničara, a na njoj bi trebale biti donesene odluke o dokapitalizaciji. Novi šef Hiroelektrine Uprave Ivan Kršić do jučer je radio u IGH kao pomoćnik direktora Zavoda za stručni nadzor i vođenje projekata, a dobio je silne preporuke za novu funkciju.
Mateo Čagalj, koji na novu dužnost nastupa od 1. siječnja, radio je i u Ernst&Jungu, potom u ZG Holdingu kao šef kontrolinga, a još je i predsjednik NO-a Zračne luke Dubrovnik. Sindikat graditeljstva Hrvatske, točnije njegova predsjednica Jasenka Vukšić, potvrdila nam je da je više od 80 posto radnika potpisalo sporazume o odricanju dijela potraživanja ili o poslovno uvjetovanom otkazu. Najavila je da će ovih dana taj sindikat inicirati sastanak s novim predsjednikom Uprave.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Realna cijena HDEL je puno veća od 360 kn , samo …
@Lojtra: Jesam ja nešto krivo shvatio, realna cijena HDEL je 360,00 kn?
Ako ima 360000 dionica (po sjećanju) znači da je trenutna TK samo 9360000 kn. Smiješna cifra za Rusa. Ne treba tu ni nikakav dokap. Jednostavno kupi dionice po pravednoj cijeni od članova uprave(vidimo u top 10 koji su to)a ta cijena bi po svim mojim proračunima bila 360kn.
Postaje li građevinarstvo privatna igra umjesto državne?
Uključite se u raspravu