Iznosi za projekte kreću se od 650 eura, koliko je dobilo Češko-hrvatsko društvo iz Praga za predavanje o poznatim Hrvatima koji su živjeli i radili u Češkoj, do 16.000 eura, po koliko su dobila tri korisnika. Riječ je o bućarskom klubu “Brđanin 1926” iz Tivta za projekt Tivatske bućarske olimpijade, Hrvatskom nacionalnom vijeću u Srbiji iz Subotice za projekt “Pupils boom” te Viteškom alkarskom društvu Sinj iz Sinja za Dane alke u Badenu i Beču.
Po 12.000 eura dobili su Družba kćeri milosrđa TSR sv. Franje iz Subotice za izgradnju i opremanje tamošnjeg vrtića “Marije Petković – Sunčica” i Sveučilište u Zadru za projekt Metodičko oblikovanje nastavnih sadržaja za australske subotnje škole.
Za monografiju Povijest i kultura Hrvata u Mađarskoj, Hrvatska državna samouprava iz Budimpešte dobila je 10.000 eura, a Hrvatsko-argentinski kulturni centar iz Zagreba 9000 eura za projekt Hrvatsko pamćenje i kulinarski identitet.
Većina ostalih projekata, najčešće je dobila potpore između 2000 i 4000 eura, ti su projekti mahom namijenjeni obrazovanju, kulturi, čuvanju baštine.
Socijalno ugroženim pojedincima, Hrvatima koji žive na Kosovu, u Srbiji, BiH, u Republici Srpskoj, Peruu, te Hrvatima povratnicima, Ured je dodijelio 57 jednokratnih potpora u iznosu od 300 do 3000 eura.
Ured za Hrvate prošle je godine, u dva navrata, dodijelio po pet milijuna kuna za posebne potrebe i projekte od interesa za Hrvate izvan Hrvatske, potporu je dobilo gotovo 400 projekata.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu