Prije nešto više od godinu dana ministar državne imovine Goran Marić omogućio je privatizaciju slovenskog Cimosa zaključivši s glavnim izvršnim direktorom slovenskog DAB-a Imrom Baloghom ugovor o prodaji potraživanja prema Cimosu, kojim je riješen slučaj njegovog duga po kreditu od 20 milijuna eura uzetog još 1990.-tih u Riječkoj banci, a danas se zatvara i drugo neriješeno pitanje u odnosima s Cimosom – vlasništvo nad nekretninama tvrtke.
Riječ je o vrijednim nekretninama Cimosovih tvrtki u u Buzetu i Roču, koje tijekom pretvorbe nisu bile uknjižene u njihovu imovinu, a na koje se u jeku pregovora o nagodbi za kreditni dug Cimos upisao kao vlasnik.
Međutim, i DORH odmah je bilo reagiralo stavljanjem zabilježbi na iste nekretnine. Kakvim je dogovorom rezultirala jednogodišnja rasprava oko tog problema, ministar Marić obznanit će danas, na svečanom potpisivanju nagodbe o rješavanju imovinskopravnih odnosa na zemljištima.
Potpis će s druge strane staviti predsjednik uprave talijanskog TCH Cogema (u čijem je vlasništvu Cimos) i izvršni direktor Cimosa Gino Berti, a nazočit će i talijanski veleposlanik Adriano Chiodi Cianfarani, te političari s istarskog područja – župan Valter Flego, saborski zastupnik Anton Kliman i gradonačelnik Buzeta Siniša Žulić.
Restrukturiranje ovog koparskog proizvođača dijelova za autoindustriju u tri proizvodna pogona u Hrvatskoj nije imalo negativan efekt kao u drugim tvornicama grupacije u regiji.
Bilježi se povećan obim poslovanja i rast narudžbi, a iako se s lokalne razine lani strahovalo od mogućeg gašenja radnih mjesta, sada se traže radnici, čak ih se posuđuje i iz domaćih brodogradilišta.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu