Španjolska, pogođena teškom gospodarskom krizom, prvi put organizira svjetsko prvenstvo u rukometu. Osim pada potrošnje i rasta nezaposlenosti (stopa je 26,6 posto, najviše u EU), ni novogodišnji praznici ne idu na ruku organizatoru, piše Večernji list.
Za razliku od Hrvatske koja je kao domaćin SP-a 2009. morala graditi nove dvorane te je samo za Arenu Zagreb platila 89 milijuna eura, Španjolci imaju svu infrastrukturu. 'Organizacija nas košta osam milijuna eura. Nismo morali graditi ni jednu dvoranu', kaže direktor prvenstva Óscar del Ama
Posljednja dvorana sagrađena je prije tri godine u Guadalajari, gradu u središtu Španjolske. U Sevilli, gdje igra jedna skupina, dvorana je sagrađena 1996. kada su Španjolci bili domaćini rukometnog EP-a.
Više pročitajte ovdje.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Pa autor u tekstu navodi da su spanjolci IZGRADILI dvoranu za EUROPSKO PRVENSTVO u rukometu prije 17 godina. To ih je prvenstvo onda poprilicno i kostalo. Kako onda naslov navodi da Hrvati rasipnički grade dvorane svjetsko prvenstvo, a spanjolci ce isto natjecanje odrzati u postojecim dvoranama? da budem sarkastican: autor je prilicno objektivan u tekstu. ocigledno bi imao koristi od one struje kojoj je odgovaralo da se dvorana nije gradila.
Inace, posto je ZADNJA dvorana (dom sportova) izgradjena prije 40 godina, smatram razumnim da se u zagrebu (cak i u krizi) izgradila nova dvorana, pa cak i da niti jedno veliko natjecanje nije u njoj niti odrzano. u ovoj banana drzavi ima puno sportasa i navijaca koji zasluzuju primjeren objekt.
e, to spada u onu kategoriju upravljanja projektima, projekt menadžment se kod nas ne smatra strukom, nego izmišljenim poslom namijenjenim rođacima, kućnim prijateljima i suseljanima političkih moćnika pa će oni tamo fino zasjesti i primati visoku plaću a neće raditi ništa.
tako da nikad nitko nije pokrenuo pitanje analize investicijske opravdanosti projekta arena.
ista priča sada za dogradnju zg aerodroma, igh je dobio taj posao bez ikakvih referenci, a sad su ugovorili kao velebni posao s francuzima, a one koji su zatražilli reviziju projekta i procjenu opravdanosti troškova su otjerali ili ušutkali.
to je “investicijska politika” na brdovitom balkanu – kad se može dići kredit, razbacuje se novcima, jer se zna da nitko ni za što neće odgovarati.
Uključite se u raspravu