ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imam i ja prijatelja kojeg je bankarica nagovarala da uloži u Belje, jer će ga kupiti Mađari…kad ono s dionicom se ni ne trguje….eto, i što očekivati onda

Ja cekam izvjesce pa da vidim kakav je 10xFCF-DO

Hoće li Zvijezda profitirat od viske cijene maslaca

Nestašica maslaca u Europi “prelila se” i na Hrvatsku


ako ste dioničar LEDA, ZVZD, JMNC….žalim Vas što niste izašli kada je bilo sve javno, pa makar i sa 80% gubitka, jer ovako ćete imati 95-100% gubitka….

Agrokor je u stečaju, jedini ko će se uspjeti donekle naplatiti su banke i dobavljači, dioničari NE

reklo bi se da sve ide suprotno tvojim crnim prognozama
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/otkrivamo-ubrzava-se-rasplet-u-agrokoru-proces-ce-ici-znatno-brze-nego-sto-su-mnogi-ocekivali-doznali-smo-kljucnu-novost-za-buducnost-koncerna/6680649/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Poštovani,

jedva čekam otvaranje naših perjanica poput Zvijezde, Jamnice, Leda, Belje,…lp

Objavljena izvješća za prva dva kvartala.

Nije mi jasno, u računu dobiti i gubitka, u konsolidiranom izvješću imaju 80 milijuna kuna vrijednosno usklađivanje kratkoročne imovine, a u nekonsolidiranom izvješću imaju 80 milijuna kuna vrijednosno usklađivanje dugoročne imovine.

Da li je to neka meni nepoznata ekonomska politika ili oni ni sami ne znaju što vrijednosno usklađuju?

Kons.
http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ZVZD-fin2017-1Q-NotREV-K-HR.pdf
Nekons.
http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ZVZD-fin2017-1Q-NotREV-N-HR.pdf

Poštovani,

treba sagledati širu sliku i onda se vidi plus , sutra počinjemo sa trgovanjenjem , samo naprijed pozitivno i bit če sve u redu, lp

Sutra daj što daš, tragedija. Mnogi su već u gubitku 70%, a sutra preostala cijena pada za dodatnih 90%. I to mi je drago zbog ovih što su navijali za propast Viadukta, a vidim da su se ovdje dobro uvaljali.

Osobno mislim da dioničari bilo koje Agrokorove firme, pa tako i Zvijezde, neće dobiti ništa. Vjerovnici su uvijek bili ispred dioničara, a ako će dio vjerovnika ostati bez 90% potraživanja, nema ama baš nikakve logike da dioničari ne izgube 10% više od toga – 100%.

S ono što bi bila dobra lekcija za budućnost jest – firma koja posluje s vrlo malim profitom, nije dobra za ulaganje. Ako, sad lupam brojeve, na milijardu kuna imaš milijun kuna zarade, zatvori firmu.


Osobno mislim da dioničari bilo koje Agrokorove firme, pa tako i Zvijezde, neće dobiti ništa. Vjerovnici su uvijek bili ispred dioničara, a ako će dio vjerovnika ostati bez 90% potraživanja, nema ama baš nikakve logike da dioničari ne izgube 10% više od toga – 100%.

glupost…nitko od vjerovnika neće ostati bez 90% potraživanja, otpisat će manji dio potraživanja (po svemu sudeći oko 30-40%), dio će im isplatiti, a za dio (također oko 30-40%) će dobiti udjele u agrokoru.
to će se sve riješiti nagodbom koja će uskoro biti prezentirana i na taj način će se riješiti i solidarna jamstva
također je poznato da pretvaranje dugova ide na razini agrokora, ne na razini tvrtki kćeri.
potpisivanje nagodbe očekuje se početkom iduće godine, a ramljak je neki dan izjavio da je 100% uvjeren u potpisivanje nagodbe, što znači da ima takve povratne informacije od strane dostatne većine vjerovnika

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Upravo je Ramljak izjavio da će otpisi biti 70%, a kod pojedinih grupa vjerovnika i 90%.

Ali, sve i da budu 3%, dioničari su na redu nakon njih. Nisu ravnopravni s njima. Naučit ćeš.

@zorangutan

I ja sam sličnog razmišljnja i mislim da je bitno ne prodati dionice do završetka nagodbe jer kad stvari u par koraka postanu aposlutno jasne dionice će vrijedit bitno više nego prije krize jer će se znčajno bolje upravljat firmama. I ovo je jedinstvena prilika da najbolji dobavljči Agrokora postanu suvlasnici i podignu cijelu priču na spajanje zelene i plave Hrvatske kroz turizam,e tu ima love…

New Report

Close