ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zvijezda je po meni možda i najrizičnija od todexa što se tiče proizvodnog asortimana jer gro proizvodnje mislim da im otpada na jestiva ulja koja su kod konkurencije 20-30% jeftinija….još da ZVZD ima samo domaće rekao bih OK- skuplje je ali je domaće, ali oni masu toga uvoze i prodaju pod svojim imenom.
npr. sucokretovo ulje ne znam kad sam kupio njihovo jer je uvijek oko 9-11 kn, a konkurencija ima često oko 7 kn

Poslovanje Zvijezde nikad nije bilo upitno, tako da to nema nikakve veze niti stoji.
Ja pak osobno nikad nisam kupio drugo ulje osim njihovog, jer ne znaš je li u boci ulje ili voda koliko je prozirno.
Ovo su igre oko Agrokora i zbog toga su je srušili ovoliko.
Mislim svakako previše, Ledo pao tek par posto a ovo 20%?

Ne znam što bi sad loše navlakači mogli pronaći.
Pa banke su upravo pristale upumpati 600 mil. kako bi se platili dobavljači i nastavilo se normalno poslovati.
A sredstva će dobiti i Zvzd kao dobavljač.



zvijezda je po meni možda i najrizičnija od todexa što se tiče proizvodnog asortimana jer gro proizvodnje mislim da im otpada na jestiva ulja koja su kod konkurencije 20-30% jeftinija….još da ZVZD ima samo domaće rekao bih OK- skuplje je ali je domaće, ali oni masu toga uvoze i prodaju pod svojim imenom.
npr. sucokretovo ulje ne znam kad sam kupio njihovo jer je uvijek oko 9-11 kn, a konkurencija ima često oko 7 kn

Poslovanje Zvijezde nikad nije bilo upitno, tako da to nema nikakve veze niti stoji.
Ja pak osobno nikad nisam kupio drugo ulje osim njihovog, jer ne znaš je li u boci ulje ili voda koliko je prozirno.
Ovo su igre oko Agrokora i zbog toga su je srušili ovoliko.
Mislim svakako previše, Ledo pao tek par posto a ovo 20%?
[/quote]

Ulje im je daleko najskuplje čak i za 30-40%, hrpu robe su plasirali putem kompenzacija za Agrokor, a to što vi kolega kupujete njihovo ulje (slažem se da većina ostalih izgleda poput vode) malo znači prosječnom balkanskom potrošaču u čijim džepovima uglavnom nema ničega osim propuha.

O poslovanju uopće sad nemojmo trošiti riječi jer tvrtka posluje konstantno s dobiti, ima veliku zadržanu dobit i book skoro 5x veći od trenutne cijene (čak preko 9.000 kn).
Tu vidimo veliko odstupanje kao na nijednoj drugoj dionici, tako da cijena od 2.000 kn ne može biti precijenjena ni pod razno (samo 20-ak % booka)!
Svatko želi kupovati uvijek jeftinije i to je u redu, ali treba imati barem minimum pristojnosti pri tome.


O poslovanju uopće sad nemojmo trošiti riječi jer tvrtka posluje konstantno s dobiti, ima veliku zadržanu dobit i book skoro 5x veći od trenutne cijene (čak preko 9.000 kn).
Tu vidimo veliko odstupanje kao na nijednoj drugoj dionici, tako da cijena od 2.000 kn ne može biti precijenjena ni pod razno (samo 20-ak % booka)!
Svatko želi kupovati uvijek jeftinije i to je u redu, ali treba imati barem minimum pristojnosti pri tome.

Pozitiva,

Vi neznate osnove ulaganja…Najvažnije natrkeljati book, zadržana dobit itd…
Činjenica da bi zvijezda bila podcjenjena na ovim cijenama da je situacija narmalna.
Ovako je kanata za zakucavanje…
Vrijednost zvijezde, Leda I Jamnice je 0(nula)kuna.S tim da druge dvije firme u normalnim okolnostima posluju puno,puno bolje.

No u ovim okolnostima vrijednost vam je 0(nula) kuna nema book-a nema ničega.

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Neki pišu da se jamstva nakon aktivacije Zakona više ne mogu aktivirati, čime je omogućena stabilnost svih društava.
Dakle, sve nastavlja funkcionirat kao i dosad.

može i DORH pregledati priložene linkove
Zvijezda dobila kredit od 10 mil € link: http://zse.hr/default.aspx?id=75472 [zse.hr]
Uvjeti kreditiranja HBOR – link: https://www.hbor.hr/kreditni_program/priprema-izvoza/ [hbor.hr]
3. NAČIN KREDITIRANJA
putem poslovnih banaka
model podjele rizika
izravno kreditiranje za kredite iznad 10 milijuna kuna
Za izravno kreditiranje mogu se razmatrati korisnici koji su prihvatljivog kreditnog ranga za HBOR i koji zadovoljavaju sljedeće uvjete (temeljem zadnjih godišnjih financijskih izvješća):
veličina aktive je najmanje 5 puta veća od iznosa kredita
prihodi od prodaje proizvoda ili usluga u inozemstvu iznose najmanje 30% poslovnih prihoda
Morate se prijaviti na Fina-u u javnu objavu financijskih izvještaja i tamo odaberete Zvijezdu za 2015. te Godišnji izvještaj – link: http://rgfi.fina.hr/JavnaObjava-web/jsp/prijavaKorisnika.jsp [rgfi.fina.hr]
U izvještaju stoji: Prihodi od prodaje na domaćem tržištu 656.393 tisuće kn, a na inozemnom 151.030 što je dakle 656+151=807 i ino prihodi na uk. prihode su 151/807 = 18% ispod traženih 30%– OBJEKTIVNO
prihvatljivog kreditnog ranga za HBOR – Zvijezda SUBJEKTIVNO ( Ja msilim da nije )
Pozdrav

Pogrešno, Agrokor će vratiti dugove prodajom Mercatora, a sastavnice će nastaviti dalje kako su i dosad.
Jedino Agrokorov udio mogu preuzeti banke, što je još i bolje!

neznam ko prodaje na ovi razinam…pa sama deblokada računa i potpisivanje lex agrokor će je pogurat gore…

http://net.hr/danas/hrvatska/gotovo-je-todoric-se-razvlastio-aktiviran-lex-agrokor-kompaniju-preuzima-izvanredni-vladin-povjerenik/ [net.hr]

To je to. Idemo dalje.

pozitiva
pišete o vrijednosti booka!! znate li da jamstva prelaze visinu kapitala? znate li što to znači??


pozitiva
pišete o vrijednosti booka!! znate li da jamstva prelaze visinu kapitala? znate li što to znači??

Pitanje je sad što će biti s tim jamstvima nakon aktivacije novog Zakona.
Neki predviđaju da će npr. Ledo, Tisak, Jamnica, Zvzd ići u prodaju da se namire dugovi Agrokora.
Jedino bi se onda s bankama trebala riješiti ta jamstva da bi se mogli prodati.
To ćemo dakle tek vidjeti na koji način će biti rješavano.

New Report

Close