ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@MrPong
Zato sto bi to bilo u potpunosti nelogicno i tome je vec bilo govora ovdje.
Naime, Agrokor u Dijamantu ima skoro 100% vlasnistva i kompaniju koja radi bolje i kvalitetnije nego Zvijezda, dok u Zvijezdi ima 52% vlasnistva.
Prema tome, da bi Todoric takvom akcijom koja se predlaze (dokapitalizacija) zadrzao upravljacki udio, onda moze doci jedino do dokapitalizacije Dijamanta za preuzimanje Zvijezde ili do spajanja dviju kompanija.

Pitanje je da li bi naši mirovinski fondovi dokapitalizirali dijamant, ipak je to druga država. Dalje, čini mi se da je dijamant malo manja tvrtka od zvijezde cca 830 mio kuna prihod u 2015.
Vaš link …
Pa mi je nekako logički da bi zvijezda preuzela dijamant, ali to je samo moje mišljenje.
Za spajanje također mislim da bi bilo dobro za oba dvije kompanije, pošto bi se sinergijom neki rezultat ipak polučio.

[/quote]

Prihodima manja, ali po dobiti jaca kompanija pa prema tome i vrijednija. S obzirom da u njoj ima veci vlasnicki udio ne vidim razlog za dokapitalizaciju ZVZD da bi preuzeo Dijamant.


@pozitiva

Moze se Agrokor odlucit i na spajanje kompanija tako da ne mora nijednog malog dionicara isplatit, a da pritom zadrzi vlasnicki udio od 75%.
[/quote]

Meni i jedno i drugo odgovara :)))
Ali idem sada kupiti listu maslinovog ulja od zvijezde naravno…

http://www.seebiz.eu/zvijezdi-142-milijuna-kuna-iz-programa-ruralnog-razvoja/ar-151272/

Radi se, ulaže se u razvoj i budućnost, posluje se stabilno …

Mislio sam da ovo roka ko veliko, da će se ovo uz JMNC prodavati, a ono 22 mil kn gubitka…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Mislio sam da ovo roka ko veliko, da će se ovo uz JMNC prodavati, a ono 22 mil kn gubitka…

To je nekonsolidirani, konsolidirani je u lijepom plusu.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

sta se ovdje desava sa dugom

pametnjakovići požurili prodavati do 3600 kn! a ja nemam para!

Gledam sad konsolidirano, nije ni to nešto wow…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

kaj nije plus?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Odlićno izvješće ovdje.
Dobit veća kvartalno 22,5 milijuna u odnosu na 17 milijuna prošle godine.
Treba pogledati i stavku sveukupna dobit, prošle godine gubitak 3,6 milijuna, ove godine dobit 31 milijun kuna.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Konsolidirano je rast dobiti!!

nije Ivane, nije…samo cca 20% veća dobit.

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close