ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tako će sigurno i biti.
Predviđa li tko kako bi ZVZD mogla proći u IPO-u, vjerujem barem najmanje duplo.

Najviše je padala Zvijezda,
i sada je vrijeme da ide di joj je mijesto, lp

Kako je netko brzo tiskao cijenu nizbrdo, sad će se svi još brže otimati za ulaz ispod 5.000 gdje je zastala s rastom.

Samo mi nije jasna prodaja koja je prije par dana išla po cca. 3500 kuna???
Ali onaj tko je kupio, napravio je dobar posao…


Kako je netko brzo tiskao cijenu nizbrdo, sad će se svi još brže otimati za ulaz ispod 5.000 gdje je zastala s rastom.

Potpisujem kolega :)))


Tako će sigurno i biti.
Predviđa li tko kako bi ZVZD mogla proći u IPO-u, vjerujem barem najmanje duplo.

Hm, ono što meni nije jasno je zašto agrokor, odnosno fondovi ne dokapitalizitraju zvijezdu i onda da Zvijezda s tim novcem otkupi Dijamant od Agrokora (nešto slično kao LEDO). Došlo bi do konsolidacije tvrtki, veće dobiti itd…

kolega Pong,

to je pitanje svih pitanja već dvije godine I nikako da se dogodi…

Pa onih 3500 je taman i pi tehnickoj se poklopilo

pepe7

@MrPong
Zato sto bi to bilo u potpunosti nelogicno i tome je vec bilo govora ovdje.
Naime, Agrokor u Dijamantu ima skoro 100% vlasnistva i kompaniju koja radi bolje i kvalitetnije nego Zvijezda, dok u Zvijezdi ima 52% vlasnistva.
Prema tome, da bi Todoric takvom akcijom koja se predlaze (dokapitalizacija) zadrzao upravljacki udio, onda moze doci jedino do dokapitalizacije Dijamanta za preuzimanje Zvijezde ili do spajanja dviju kompanija.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica


@MrPong
Zato sto bi to bilo u potpunosti nelogicno i tome je vec bilo govora ovdje.
Naime, Agrokor u Dijamantu ima skoro 100% vlasnistva i kompaniju koja radi bolje i kvalitetnije nego Zvijezda, dok u Zvijezdi ima 52% vlasnistva.
Prema tome, da bi Todoric takvom akcijom koja se predlaze (dokapitalizacija) zadrzao upravljacki udio, onda moze doci jedino do dokapitalizacije Dijamanta za preuzimanje Zvijezde ili do spajanja dviju kompanija.

Pitanje je da li bi naši mirovinski fondovi dokapitalizirali dijamant, ipak je to druga država. Dalje, čini mi se da je dijamant malo manja tvrtka od zvijezde cca 830 mio kuna prihod u 2015.
Vaš link …
Pa mi je nekako logički da bi zvijezda preuzela dijamant, ali to je samo moje mišljenje.
Za spajanje također mislim da bi bilo dobro za oba dvije kompanije, pošto bi se sinergijom neki rezultat ipak polučio.


@MrPong
Zato sto bi to bilo u potpunosti nelogicno i tome je vec bilo govora ovdje.
Naime, Agrokor u Dijamantu ima skoro 100% vlasnistva i kompaniju koja radi bolje i kvalitetnije nego Zvijezda, dok u Zvijezdi ima 52% vlasnistva.
Prema tome, da bi Todoric takvom akcijom koja se predlaze (dokapitalizacija) zadrzao upravljacki udio, onda moze doci jedino do dokapitalizacije Dijamanta za preuzimanje Zvijezde ili do spajanja dviju kompanija.

Pa nek onda Dijamant ponudi nama 9.000 – 10.000 po dionici pa nek je preuzme, nitko ne bi sigurno imao ništa protiv☺



@MrPong
Zato sto bi to bilo u potpunosti nelogicno i tome je vec bilo govora ovdje.
Naime, Agrokor u Dijamantu ima skoro 100% vlasnistva i kompaniju koja radi bolje i kvalitetnije nego Zvijezda, dok u Zvijezdi ima 52% vlasnistva.
Prema tome, da bi Todoric takvom akcijom koja se predlaze (dokapitalizacija) zadrzao upravljacki udio, onda moze doci jedino do dokapitalizacije Dijamanta za preuzimanje Zvijezde ili do spajanja dviju kompanija.

Pitanje je da li bi naši mirovinski fondovi dokapitalizirali dijamant, ipak je to druga država. Dalje, čini mi se da je dijamant malo manja tvrtka od zvijezde cca 830 mio kuna prihod u 2015.
Vaš link …
Pa mi je nekako logički da bi zvijezda preuzela dijamant, ali to je samo moje mišljenje.
Za spajanje također mislim da bi bilo dobro za oba dvije kompanije, pošto bi se sinergijom neki rezultat ipak polučio.

[/quote]

Prihodima manja, ali po dobiti jaca kompanija pa prema tome i vrijednija. S obzirom da u njoj ima veci vlasnicki udio ne vidim razlog za dokapitalizaciju ZVZD da bi preuzeo Dijamant.


@pozitiva

Moze se Agrokor odlucit i na spajanje kompanija tako da ne mora nijednog malog dionicara isplatit, a da pritom zadrzi vlasnicki udio od 75%.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

New Report

Close