ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje država ima 17% dionica, što bi moglo značiti da uskoro slijedi prodaja državnog udjela, obzirom da nova Vlada smatra kako država nema potrebu sudjelovati u kapitalu poduzeća ispod 25%.

Ovakva količina dionica neće sigurno ići preko burze. Pretpostavljam da će odrediti neku cijenu i prodati cijeli paket jednom kupcu. Ovdje bih igrao na Agrokor. A što se tiče cijene – obzirom na niz okolnosti, mogla bi vrlo lako biti tromjesečni prosjek trgovanja.

Inače, izvješće dobro, ali što vrijedi kad je dio koncerna. Vjerojatno je to jedan od razloga što tržište ne trza na ovu dionicu već niz godina.

Mislim da će se ovdje tek nešto rasplesti u roku 2-5 godina…..revidirani izvještaj će dati potvrdu da se točno radi na pravim stvarima(nastavak 2014.godine) ko i u svakoj reorganizaciji, a u ZVZD ju je bilo nužno provest

A ako se kojim slučajem (kao kod Belja) bude išlo preko burze redovitim trgovanjem, cijena bi se bezrazložno mogla i dalje još dublje zakopati.

ovo vec mjesecima kao da ide u stecaj 🙁

ps

posjedujem dionice zvzd

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ZVZD-fin2016-1Q-NotREV-K-HR.pdf

Pogledajte str. 25….tamo se vide jasni znakovi onoga sta vidimo po policama…

Pogledajte samo napredak u uljima koja su generirali oko 25 mil kuna u 2 godine, 2013-2014…

Bravo za upravu…

I dalje mi nije jasno da nitko ne primjećuje trend iz 2013 godine pa na ovamo. Koliko se toga dobro napravilo i u kojem novom smjeru ZVZD ide….


I dalje mi nije jasno da nitko ne primjećuje trend iz 2013 godine pa na ovamo. Koliko se toga dobro napravilo i u kojem novom smjeru ZVZD ide….

Ima nas kolega kako ne…
Osobno mislim da je ticker jako zanemaren i loše percipiran.
Mislim da je Teo napravio super posao i da pravi znalci su to prepoznali ranije a de će ostali tek prepoznati!

Inače ove godine Zvijezda slavi 100godina!

LEAVE THE WORLD BEHINED

http://www.jatrgovac.com/2016/04/profil-kompanije-zvijezda-d-d/

LEAVE THE WORLD BEHINED

Finance: Todorić razmišlja o prodaji jednog dijela svog carstva

to će se sigurno dogoditi, smo je pitanje dali prehrambeni dio ili konzum

Ima li naznake isplate dividende s obzirom na kes na racunu? Cjena stagnira a top10 polako skuplja.

Koji cash na računu?, nema ga….
A dali će isplata dividende ići, mislim da da, al tek kada se napravi reorganizacija do kraja, te kada se nađe jedan jaki kupac tipa TESCO s kojim su pregovori propali u ožujku jer nemože ZVZD logistički ispratiti njihove zahtjeve….

New Report

Close