ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@clicker
Spajanje – pogotovo ako se pokaže da je Agrokor kupac ovih 22%. Dokap i onda preuzimanje teško i malo vjerovatno
@serislav
Pogledajte marže u sektoru(usporedite prije i sada, i onda sa ostalim kompanijama) i vidite prema koje smjeru ide ZVZD, ja osobno nisam za velike prihode ako oni ne donose dobit, zapravo prihodi ko prihodi me ni ne zanimaju ako nema EBITDA marže

ps. i zabluda da Agrokor nema CASH-a je notorna zabluda i glupost…oni se jednostavno ponašaju kako im okruženje dopušta i za svaku kunu imaju plan od trenutka njezinog nastajanja, a to je jednostavno jer imaju najjaci ljudski potencijal u regiji te nevjerovatan utjecaj u regiji

http://www.belex.rs/data/2015/11/00096655.pdf

Ovo im daje pravo da sa Dijamantom rade sta hoce, 95% predeno.

U trenutku špekuliranja za preuzimanje Dijamanta cijena je bila 25.000 dinara sad se za ostatak nudi 35.566 dinara.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/agrokor-uz-pomoc-fonda-s-kajmanskih-otoka-zeli-preuzeti-sve-dionice-srpskog-dijamanta/857708.aspx

Sami odredite premiju!

Nakon preuzimanja svih dionica Dijmanta šepukalcija je ide se u preuzimanje Zvijezde.

Sami odredite premiju i razvoj događaja!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Dobar dan!

Ima li tko kakvih informacija vezano za daljnji tijek događaja?Kupnja se popnjava prodaja nestaje.

Da li se krenulo u proces… ako ima kakva dobra duša i da li se počelo spekulirati o cijeni?

Hvala!

Dobro pečem jajca!

Gledamo, i čekamo……

Pras, pras, pras…..a revidirano će točno pokazat ono o čemu pričam iz kvartala u kvartal…..

Čestitke svim imateljima ove dionice…..

http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/tromjesecno_izvjesce/1443/2016_02_29-316216_pdf.pdf

evo izašlo i Zvijezdino izvješće.
Pad prihoda, ali veća dobit ove godine.
Ha, nije loše..Reako bih, u skladu s očekivanjima..

Odlicno je Teo uveo red, rad i disciplinu.

Najveći problem su bili zaposlenici(čast izuzetcima) koji su ZVZD smatrali svojom kompanijom te isto tako koristili njezina dobra(isti problem ima KRAS dok god je ovakva situacija).
E sada kada se fino napravilo reda, uveo se CRM i sve se prati, nema više nošenja doma majoneza, ulja itd….
A u slijedeće 2-5 godina očekujem izvoznu ekspanziju jer ZVZD ima proizvod za borbu(a priča s Dijamantom će ići u Zvjezdinu korist)
ps.ovdje iznosim svoja razmišljanja i neke moje želje, nije nagovor na ništa

vidim i ovdje vlada opće oduševljenje izvješćem, kao i na BLJE!
(mislim prvenstveno na reakciju na burzi)
još čekam(o) VPIK

Pazi ovo Zvijezda tržišno vrijedi 283 mil kuna, a kad od kratkotrajne imovine odbijemo obveze dobijemo 273 mil kuna !! Tj kad bi pozajmicu koju je dala od 312 mil kuna naplatila i vratila banci što duguje na računu bi sjedilo 144 mil kuna tj 1400 kn po dionici i to na nikakav način nebi utjecalo na poslovanje jer ti novci (uz ostale garancije koje se ni ne vide u bilanci) na nikakv način ne sudjeluju u poslovanju zvijezde. Što više nije mi jasna tako mala razlika između financijskih rashoda i financijskih prihoda?

Kad izbacimo odgođeno plaćanje poreza sa pozicije dugoročnih obveza jer je to samo rezultat revalorizacije ispada da je EV nije kako ga prikazuju na Moje dionice nego znatno manji.
Već će sada po izlasku ovog izvješća on i sa tih 94 mil poreza biti manji od trenutnog, tj umjesto sadašnjih 293 mil pada na cca 230 mil što uz rast EBITDA sa 59 mil na 63 mil daje EV/EBITDA 3,65 !!!

Ponavljam ja smatram da se EV treba umanjiti za dodatnih 90 mil kuna što ispada da se Zvijezda trenutno trguje na 2,3 EBITDA !!!
Ok oko tog booka dalo bi se raspravljati jer iako sam više puta se zadubljivao nisam baš siguran što je i kako bilo temelj revalorizacije i koliko je realn, ali ipak cijena je trenutno na 0,3 knjigovodstvene vrijednosti ???

Ajde da se radi o nekom kroničnom gubitašu ili slično, ali solidna tvrtka i poslovanje, jaki brandovi i tržišna pozicija? Ne vidim razloge da ovo nije barem 2 puta skuplje?? Još uvijek bi se moglo smatrati povoljnom kupnjom. Što čekaju mirovinci? Bolja im je Petrokemija?

Nemoj misliti na m2!

Pitanje jedno? da li povećanje kratkotrajne financijske imovine od oko 150 mil kuna
proizlazi od ostalih investicijskih aktivnosti od oko 150 mil kuna iz novčanog toka?
Molio bih odgovor ako netko zna. Jer vidim da su imali strašan novčani tok od poslovnih aktivnosti ali
i investicijske aktivnosti samo ne vidim u bilanci gdje se to nalazi.

Tako je, imali su brutalan novčani tok. Smanjenje krat.potzaživanja i onda isti taj iznos plasiranje u dani zajmovi(i to ti je to što tražiš)
To je taj dio investicijskih aktivnosti….

New Report

Close