ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa naravno i onda se još određeni akteri ovog forum čude. Izjava, gledaju jel imao majonezu ispod jakne?!,
Onda Vam je sve jasno do kuda je došlo kada UPRAVA mora takve mjere poduzimati, koliko se uzimalo i KRALO na mjesečnoj razini…

Nikakvo maltretiranje, ako ste pošten radnik onda vam je i to normalno i prihvatit će te da Vas rendom pregledaju na izlazu iz tvornice.

Kazem da ovo sve potvrđuje da UPRAVA radi odličan posao

http://www.seebiz.eu/beogradska-berza-protrgovano-22-akcija-dijamanta/ar-123324/

Krece li ovo prije vremena, hmmmmm

U toj priči oko radnika me čudi spominjanje Zvonimir Securitya…Zvonimir Security je danas Securitas i tako već 3g pa pretpostavljam da su senzacionalnosti radi izbacili neki stari tekst…

Dijamant

Vlasnička struktura (30.6.2015.) je ova:
Agrokor 40,55%
South East EI Fund 32,53%
Dijamant (sopstvene akcije) 22,82%
Ostali dioničari 4,10%

Ovom transakcijom je otkupljeno 61.629 dionica po 29.500 dinara (cca 115mil kn) vlastitih dionica.
Kako je Agrokor vlasnik South East Funda za pretpostavit je da je Agrokor kupac 22,8% firme (sopstvene dionice) te da slijedi otkup dionica manjinskih dioničara kako bi došao do 100% vlasništva u Dijamantu.

Ono što me čudi je da se išlo u kupnju dionica koje su već u vlasništvu Dijamanta te su se vjerojatno mogle poništiti čime bi došao do tog udjela bez casha. U ovom slučaju tih 115mil kn ostaje u Dijamantu i vjerujem da je to i cilj kako bi konsolidator (kao što je bio Ledo u sladoledarskom biznisu) bio Dijamant, a ne Zvijezda…već sam prije pisao da mi je to jedino i logično.
Ovo je naravno tek jedno viđenje stvari, zasad logično ako je cilj konsolidirati biznise prije ‘velikog’ IPOa u Londonu.

Za pretpostavit je stoga da u narednom razdoblju možemo očekivat ponudu za preuzimanje Zvijezde dd gdje je preuzimatelj Dijamant. Prema stanju u Top10 vjerujem da će prodati većina (uključujući i CERP) i da će doći do barem 90% udjela. Kao i uvijek, ostaje pitanje cijene…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Ja sam i dalje uvjerenja(činjenično potkrepljeno) da je sav know how išao iz smjera ZVZD u Dijamant, i to gledam kao ključnu stvar u kojoj ide konsolidacija.

Ostat će dva imena, Zvijezda i Dijamant zbog specifičnosti tržišta, al smjer konsolidacije ide prema ZVZD.

i još nešto;
Dijamant ima neto dobit negdje oko 80 mil kuna, a TK mu je 513 mil kuna
Zvijezda ima neto dobit negdje oko 20 mil kuna, a TK mu je 230 mil kuna

Prema ovome, ili je Dijamant brutalno podcijenjen ili je Zvijezda precijenjena?! mišljenja, ali kritička, ne pljuvanje i vrijeđanje


U toj priči oko radnika me čudi spominjanje Zvonimir Securitya…Zvonimir Security je danas Securitas i tako već 3g pa pretpostavljam da su senzacionalnosti radi izbacili neki stari tekst…

Dijamant

Vlasnička struktura (30.6.2015.) je ova:
Agrokor 40,55%
South East EI Fund 32,53%
Dijamant (sopstvene akcije) 22,82%
Ostali dioničari 4,10%

Ovom transakcijom je otkupljeno 61.629 dionica po 29.500 dinara (cca 115mil kn) vlastitih dionica.
Kako je Agrokor vlasnik South East Funda za pretpostavit je da je Agrokor kupac 22,8% firme (sopstvene dionice) te da slijedi otkup dionica manjinskih dioničara kako bi došao do 100% vlasništva u Dijamantu.

Ono što me čudi je da se išlo u kupnju dionica koje su već u vlasništvu Dijamanta te su se vjerojatno mogle poništiti čime bi došao do tog udjela bez casha. U ovom slučaju tih 115mil kn ostaje u Dijamantu i vjerujem da je to i cilj kako bi konsolidator (kao što je bio Ledo u sladoledarskom biznisu) bio Dijamant, a ne Zvijezda…već sam prije pisao da mi je to jedino i logično.
Ovo je naravno tek jedno viđenje stvari, zasad logično ako je cilj konsolidirati biznise prije 'velikog' IPOa u Londonu.

Za pretpostavit je stoga da u narednom razdoblju možemo očekivat ponudu za preuzimanje Zvijezde dd gdje je preuzimatelj Dijamant. Prema stanju u Top10 vjerujem da će prodati većina (uključujući i CERP) i da će doći do barem 90% udjela. Kao i uvijek, ostaje pitanje cijene…

Moram priznati da me ova transakcije Dijamanta iznenadila jer sam malo zaspao na ovom “tickeru” jer mi je nevejrojatno da je cjena na ovim razinama.U razgovoru sa PU na skupštini koji “baj d vej” nije neki menađerčić nego je i osobno privatni poduzenik a i upravljao je jednim od većih investicijskih stranih fondova u Europi(radio akvizicije u regiji) rekao da je samo brend Zvjezde procjenjen na 100MIL kuna a tržišna kapitalizacija dana nekih 270MIL kuna.

Isto tako ova transakcija me i nije toliko iznenadila., zašto?

Pa zato jer se u Zvjezdi svojedobno prije nekih 1-1.5 godinu radio due diligence jer je “gazda” ovo naumio prodati.To vam je potvrdio i Munjiza koji je sad konzultant a bio je PU Konzuma duže vremena a ostao je blizak strukturama Agrokora(imate tekst u Večernjem listu).

Prošle godine se pričalo i o seljenju proizvodnje u Srbiju milim da je ponovo to aktualizirano…

Sad će raznorazni znalci reći firmi pada prihod bla,bla EBITDA ovo-ono…bla..bla

Ja ću samo reći da smtarama da je PU g.Vujčić napravio i radi odličan posao, da je konsolidirao firmu, smanjio rashode, optimizirao poslovanje i konsolidirao cijelu priču.

Ova transkacija na Dijamantu nije slučajna, malo se angažirajte raspitajte se, obradite informacije koje su na tržištu; treba samo odvojiti malo vremena pročačkati na internetu i okrenuti par telefona,poznavati fundamente….I sve je tu!

Da završim, smatram da je Zvjezda brutalno podcjenjena ne vrijedi predkriznih 18.000KN to nikako ali siguran sam da virjedi barem 7.000KN.

I da slažem se ili je Dijamant podcjenjen ili je Zvjezda precjenjena sami prosudite….

Imam papire zvijezde i navedeni post nije poziv na kupnju ni na prodaju istih!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Ova transkacija na Dijamantu nije slučajna, malo se angažirajte raspitajte se, obradite informacije koje su na tržištu;

Znaš li ili imaš ideju zašto nisu jednostavno poništili tih 22% udjela, zašto su radili cash transakciju? Nije baš da je Agrokor pun para pa da se mogu razbacivat…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Sad je po meni sve jasnije, i cini mi se da bi ovaj potez mogao upravo to i nagovjestiti.

Kraljevic dolazi u ZVZD, sadasnji PU je napravio svoje, a Kraljevic ide napraviti COPY PASTE kao i na Ledu.

Mislim da smo jako blizu otkljucanju vrijednosti



Ova transkacija na Dijamantu nije slučajna, malo se angažirajte raspitajte se, obradite informacije koje su na tržištu;

Znaš li ili imaš ideju zašto nisu jednostavno poništili tih 22% udjela, zašto su radili cash transakciju? Nije baš da je Agrokor pun para pa da se mogu razbacivat…
[/quote]

Eto sami ste dali odgovor nemaju novaca za razbacivanje a ipak su to odradili za keš a nisu poništili…

Osobno mislim da se sprema akcija Dijamanta prema Zvijezdi!

Samo mi nisu jasni ovi iz Erstea što nisu malo agresivniji i s tim riskiraju eventualno malu premiju na ponder!
Mislim da novaca imaju i ja osobno bih se potrudio da me ne na_uze te se u nadolazećem periodu potrudio da ponder bude viši jer ipak im to nije mala pozicija a ulazili su i po znatno, znatno višim cjenama.

LEAVE THE WORLD BEHINED

Mislite da ide preuzimanje Zvijezde od strane Dijamanta?, ja ne mislim tako….
Ide gašenje dijela proizvodnje u ZG i to je jasno ko dan, i u tom smjeru ide kompletna reorganizacija koja traje sada već 2-3 godine…

S obzirom na LEDO, JMNC mislim da ostaje ZVZD, tako da sam i dalje uvjeren zbog poteza koje su do sada vukli da ZVZD preuzima DIJAMANT


Mislite da ide preuzimanje Zvijezde od strane Dijamanta?, ja ne mislim tako….
Ide gašenje dijela proizvodnje u ZG i to je jasno ko dan, i u tom smjeru ide kompletna reorganizacija koja traje sada već 2-3 godine…

S obzirom na LEDO, JMNC mislim da ostaje ZVZD, tako da sam i dalje uvjeren zbog poteza koje su do sada vukli da ZVZD preuzima DIJAMANT

Pošto mi je daleko logičnije vidjeti preuzimanje od strane Dijamanta, zanima me na koji način misliš da će Zvijezda preuzeti Dijamant? Koji scenarij vidiš kao najizgledniji?
Dokap, na dug, spajanje?

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Dragi kolege forumaši, pozdrav svima!

Promatram ovu dionicu već neko vrijeme i iskreno, htio bih s vama podijeliti mišljenje, u natuknicama, a vas bi molio da date komentare.

1. Dionica je relativno jeftina s obzirom na fundamante (P/E, P/B, dug itd.). To je dobro.
2. Dionica ima malu maržu te je njena profitabilnost zapravo vrlo mala, dobit ili gubitak nekog razdoblja više ovise o sporadičnim stavkama FI (financijski prihodi i rashodi, ostali troškovi itd.) nego o stvarnom poslovanju, tj. ostvarenoj razlici u cijeni (RUC). Ovo naravno nije dobro.
3. Prostora za širenje prodaje i profita po osnovi RUC-a zapravo i nema, domaća baza sentimentalnih potrošača je kolika jest, s obzirom da su proizvodi na policama skuplji od konkurencije to je gotova priča. Prostor za povećanje profitabilnosti je znači jedino u daljnjem rezanju troškova, sve težem. Jako loše.
4. Najveća mana ove dionice za malog investitora je trenutna vlasnička struktura i s njom povezana priča oko preuzimanja koje se ovdje spominje. Ta priča će ići na korist velikih, a malih samo ako se interesi poklope. Znači, vrlo rizično.
5. Nadalje, tko kaže da se neće ići na smanjenje tržišnog udjela ZVZD na korist DJMN? I jednog i drugog isti je gazda, ne u istim omjerima, ali kod DJMN je profitabilnost vjerovatno veća pa bi se moglo forsirati to, a ne ZVZD. Ne znam, komentirajte.

Uzevši u obzir sve navedeno, pitanje je da li će uopće doći do tog željenog “otključavanja vrijednosti”, koje je zapravo i jedini smisao ulaganja u ovu dionicu.

Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close