ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cisto da netko krene usporedivat i istrazivat, a to je jako bitno za ovu dionicu. Od 4 tvrtke koje daju jamstva, stavite da je zvzd dio oko 15%. Sada izracunajte koliko je jamstava prihvatio konzorcij JPM, Uni i ostali.

Znaci imate y(danih kredita agrokoru) x 0,15 = z(vrijednost kompanije)

Da vidite kako ovih 30 mil€ trenutne TK izgleda smjesno….

kolege,

zar nitko ne komentira živost….

a sta se ima za komentirat. Prvo treba vidjeti revidirano izvjesce za 2015., te onda vidjet okretanje prema premium segmentu, i vidjeti dali je reorganizacija i repozicioniranje donesli svoje…

a i bez toga je tvrtka podcijenjena

idemo dalje, odličan napredak….sve pohvale za UPRAVU drušva

Točno ide sve kako sam i najavio

Obzirom na perjanice Belje i Vupik, ovima još dobro ide. Ali moralo bi to bolje. Profitablinost raste puževim koracima. Da nema zarade od kamata, bilo bi veselo.

Ne razumijem logiku zaduživanja (u ovom slučaju 20 mil. kn) i istovremenog enormnog pozajmljivanja vlastitog kapitala (prema zadnjem izvješću preko 120 mil. kn dodatno je investirano kroz zajmove i depozite). Na kraju, ZVZD uopće ne plaća male kamate. Istina da deru na svojim posudbama, ali nekako bi mi bilo razumljivije da prije ulaganja, kad već imaju takvu priliku i cash poziciju, pozatvaraju vlastite kreditne linije s bankama.

Da se razumijemo, nije ovdje situacija loša. Dapače. Ali za sad mi je nekako na vagi između puta prema gore (Ledo) i puta prema frustraciji (Belje i Vupik).

@Fender

Krivo ti je razumjevanja oko zaduživanja i posudbe.



@Fender

Krivo ti je razumjevanja oko zaduživanja i posudbe.

Mogao si me odmah prosvijetliti. Vjerujem da to i druge zanima. Nije ovo bezveze na 0,30 book-a.

Pisao sam u prijašnjim postovima….pa slobodno pogledajte

“Bili su posvuda! Opkolili su tvornicu, a oko nas koji smo hodali prema porti stvorili svojevrstan “špalir”! Vrlo, vrlo neugodan osjećaj kad te naoružani, veliki muškarci gledaju kao u neprijatelja. Gotovo je tragikomično koliko je ljudi plaćeno i angažirano, a sve kako bi ulovili kojeg radnika s majonezom ispod jakne”, kažu poniženi radnici.

Radnici Todorićeve tvornice ulja “Zvijezda” uglavnom se ne vole žaliti na svoj posao i svog poslodavca jer kažu “teška su vremena, bolje ikakav posao nego nikakav”. Povremene kontrole na porti su, tvrde, normalna i uobičajena stvar na koju su navikli i koju ne smatraju nepotrebnom. Ipak, ono što su doživjeli prošlog tjedna nazivaju – šokantnim i ponižavajućim:

– Bilo je nešto manje od 14 sati i završavala nam je jutarnja smjena. Jedna je kolegica provirila kroz prozor i rekla da vidi zaštitara tvrtke Zvonimir security kako se skriva u grmlju! Nama je to bilo smiješno, ali smo se uozbiljili kada smo počeli izlaziti iz tvornice. Bili su posvuda! Opkolili su tvornicu, a oko nas koji smo hodali prema porti stvorili svojevrstan “špalir”! Vrlo, vrlo neugodan osjećaj kad te naoružani, veliki muškarci gledaju kao u neprijatelja. Gotovo je tragikomično koliko je ljudi plaćeno i angažirano, a sve kako bi ulovili kojeg radnika s majonezom ispod jakne. Ovakve pojačane kontrole su uobičajene kada je vrijeme otkaza pa je ovo najlakši put – uloviti nekoga s ukradenim proizvodom. Takav automatski dobiva otkaz i ide na burzu bez ikakve otpremnine, pa makar bio i pred mirovinu – doznajemo od ogorčenih “uljaraca”.

U razgovoru s njima doznajemo kako sama, kako kažu, “premetačina”, zna biti vrlo neugodna:

– Otvaraju nam torbe i pipaju po cijelom tijelu, diraju međunožje… Ma baš neugodno i nama umornim radnicima nakon cjelodnevnog rada – bespotrebno.

Osim ružnih pretresa, radnici se žale na još jednu, malo poznatu činjenicu:

– Todorić upošljava i ljude s poteškoćama u razvoju, i to na lakšim radnim mjestima kao što je slaganje kutija. To ovako izvana djeluje kao human potez, ali ti ljudi su vrlo često ispomoć i na teškim radnim mjestima za koja nisu ni sposobni, a ni plaćeni. Za te 2000 kuna koliko im da, smatramo da ih iskorištava pod krinkom dobročinstva – slažu se radnici Zvijezde.

@stock
Gdje vi tu vidite problem?, ja vidim samo da je netko odlučio stati na kraj komunističkom načinu razmišljanja te i ovo pokazuje da idemo prema pravom putu.

Bravo za Upravu i menadžment



@stock

Gdje vi tu vidite problem?, ja vidim samo da je netko odlučio stati na kraj komunističkom načinu razmišljanja te i ovo pokazuje da idemo prema pravom putu.

Bravo za Upravu i menadžment

E moj Ivane, disciplina DA, maltretiranje nikako NE !!!

ma kakvo maltretiranje. radnici su ogorčeni jer im nedaju da kradu! to je jedini razlog ovakvih ispada!

New Report

Close