ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1. AGROKOR D.D. 51.977 51,84%
2. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 16.995 16,95%
3. KBZ D.D. 5.965 5,95%
4. KBZ D.D. 4.430 4,42%
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 3.845 3,84% +44
6. EUROHERC OSIGURANJE D.D. 2.621 2,61%
7. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 2.160 2,15%
8. JADRANSKO OSIGURANJE D.D. 575 0,57%
9. PLEHAČEK ZDRAVKO 481 0,48%
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 285 0,28%
UKUPNO 89.334 89,11%

samo da broj 2 ne počne istovarati kao na blje i ddjh [emo_ljut]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

kolege,

zašto je dionica Zvijezde toliko pala?

To sigurno nije odraz poslovanja

Nego čega? Budućeg poslovanja i očekivanja možda?

Nema više kupnje… A neki dan stajalo 500.000 kn.
Ja izašao s gubitkom 🙁


Nego čega? Budućeg poslovanja i očekivanja možda?

Kako god se okrene, ova cijena je podcijenjena, a uz to ima i potencijala za razvoj poslovanja!


Nema više kupnje… A neki dan stajalo 500.000 kn.

Bit će kad bude trebalo.

Jel mogu s nekim prokomentirat, objektivno i matemticki cijenu ove dionice?, dali je moguce da jos uvijek stoji na ovim razinama?, meni je to vec pomalo smjesno, al neka, ovaj tjedan sam jos malo nadokupio, odlucio sam skratiti cash….par komada

Evo jos lakse, molio bi usporedbu adpl-a i zvzd. Oba su proizvodna poduzeca, otprilike isto i zaraduju, zvzd malo vise ipak u prosjeku. A adpl vrijedi 200 mil vise?!


Jel mogu s nekim prokomentirat, objektivno i matemticki cijenu ove dionice?, dali je moguce da jos uvijek stoji na ovim razinama?, meni je to vec pomalo smjesno, al neka, ovaj tjedan sam jos malo nadokupio, odlucio sam skratiti cash….par komada

Pa evo, što ne bi ti započeo sa svojim izračunom, objektivno i matematički…
Na koliko ti procjenjuješ ovu kompaniju i pod uvjetom ostvarivanja kojeg scenarija?

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Sa trenutnim poslovanjem, smanjenjem prohoda, ali jako bitno jos brzim smanjenjem rashoda, provodenju reorganizacije i trenutne dobiti. Zvzd vrijedi 450 mil kuna. Ukoliko se stabiliziraju prihodi te se pocme isplacivat dividenda, ovo poduzece vrijedi vise od 600 mil. kuna.
Mislim da je ovo objektivno matematicka procjena

Po čemu? Kojoj metodi?

New Report

Close