ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto bi moderator brisao, moramo se malo zabavljati!
Sada ću se ja malo spustiti na nivo vas klinaca, koji dobijete ono što zaslužujete kada ste ovako oholi.
Ovdje se radi o tome ćiji je veći i deblji, je li…Evo … fundamentalna i tehnička analiza ATPL je vaš rad??
ahahahahaaaaa … pa moje jedno poglavlje pojašnjava fundamentalnu i tehnički analizu općenito a ne neku dionicu još k tome ATPL, a gdje su vam još ostalih 13 mojih vrlo vrijednih i poučnih poglavlja? Ahaha…..

Savjetnik? Jel vi pišete one preporuke od Erste? Uvijek suprotno od stvarnih događanja koje slijede.

Vi ste meni kolega kao Small Kit koji je završio vojnu akademiju pa ide pametovati generalu koji je bio u ratu 11 godina i također završio akademiju.
ahahhaaa…. baš se lijepo zabavljamo..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ja nemam niti jedno ni drugo, a imam odlican prinos od svoje 18 godine….
al dnevno visim po 5-6 sati na svemu

kad smo već kod toga,da i ja nešto reknem. pratim zse od priv podravke (kupnja starom dev štednjom). samouk sa brdo pročitanih knjiga, 2003. dipl na temu margin kredita i razvoja hr tržišta kapitala, trgovac-komercijalist-trg.putnik cijeli život. samostalni investitor od 1999., stalno kod istog brokera/inv savjetnika. na zse prošao i sito i rešeto, igrom slučaja (kupnja stana) tijekom 2007., do sredine 08. prodao cca 65% portfelja. tek sam 09/10 shvatio koliko sam sreće imao! zadnje tri godine prilično aktivan, posvećujem puno više pažnje nego li prije. svakodnevni hobi 2-3 sata! lp

Jesu ove rasprave čiji je veći, posljedica nedostatka ulja u organizmu?

@alias
Umjesto kurčenja bi ti bilo pametnije pa ponoviš gradivo.

Members of CFA Institute and candidates for the CFA designation must: Act with integrity, competence, diligence, respect and in an ethical manner with the public, clients, prospective clients, employers, employees, colleagues in the investment profession, and other participants in the global capital markets.

When referring to CFA Institute, CFA Institute membership, the CFA designation, or candidacy in the CFA Program, Members and Candidates must not misrepresent or exaggerate the meaning or implications of membership in CFA Institute, holding the CFA designation, or candidacy in the CFA program.


Sad cu se opet malo kurcit.i. Ja prijatelju imam diplomski rad na temu fundamentalna i tehnička analiza dionice atpl. nakon toga sam zavrsio za brokera, nakon toga za investicijskog savjetnika i 28.7 nakon 3 godine i 3 levela iz prve prosao najcjenjeniji ispit iz financija u svijetu CFA. Ukupno 5 godina učenja samo o dionicama. Pazi 5 godina jel je iz prve. CFA je svaki level osim prvog (koji je 2 put) po jednom godišnje. Onda možeš shvatiti zašto mi je tvoje smiješno, ne?

Plavi. Kad se već šalimo ajmo jednu okladu. Sitnu. Po recimo 1000kn. Da imam stariji nick od vas. Kad već pričate da sam od jucer sa 20 godina. O hrvatskim analitičarima ne bi. Znam ih i znam da neki i citaju ovo. Kao i o vašem znanju. Stvarno ne želim o tome kome je veći nego su mi smješni ljudi kao vi koji misle da su procitali 5 knjiga i napisali diplomski rad i misle da nešto znaju. Zato ne želim i često prestajem pisati na forumu. Ja kada bi vam sad postavio pitanje kako bi dileverage-rao betu poznate kompanije kako bi to mogao iskoristiti za firmu koja nije često trgovana i čija beta nije pouzdana pa je onda za tu firmu ponovo leverageo kako bi to mogao iskoristiti za CAPM model ti bi blejao kao tele u šarena vrata. Ili kad bi te pitao da mi kod dionice u drugoj fazi rasta kojoj će dividenda s visoke opadati na stabilnu u roku od 10 godina riješiš H-model valuacije ti bi mislio da je to pašta bolonjez. Šta reci takvima kao vi? Trgujemo skoro isto. Vi ste napisali rad u školi. Ja završio sve šta se iz financija može završiti. Radio kao analitičar i prošao pola dionica svijeta. Vi prošli 10 dionica s hrvatske burze. Više znate. Skidam vam kapu. Tu moja rasprava o ovome staje

koja zanimljiva rasprava na temi ZVZD!
Da se onda i ja malo izjasnim: da, nisam diplomirao ekonomiju, već nešto drugo, a što mi je pomoglo u logičkom razmišljanju. Da, neznam puno o tim modelima i dileverage- rao betu, već sam samouk te uz prilično pročitanih knjiga znam i jako dobro razmišljati. Čitam sve i svašta, pokušavam ispravno prosuđivati i donositi odluke na temelju logičkog razmišljanja, a to i je srž svakog poslovanja- jednostavno do boli.
da, jako sam mlad, diplomirao sam 2008 i odmah počeo radit, a prvu lovu na burzu sam ubacio 2010., i osim te 2010. sam svake godine imao prinos veći od 30%, dok ove godine već preko 40 %, i mogu reć da mi je portfelj, bar za hrvatske prilike, vrlo respektabilan!
Da ima neke velike logike- pa i nema, ulažem isključivo u perspektivne dionice, pratim malo blogera, pratim malo što dobro posluje a što ima dobru perspektivu.
Najveću lovu sam zaradio na dionicama Apple-a (što zbog rasta vrijednosti dolara i same cijene dionice)- ta tehnologija je čudo, bar do sada bila, Nordex- eh vjetroelektrane su budućnost, kao i TSLA unatoč lošijim očekivanjima. Domaće tržište: ADRS, ATGR, LEDO, RIVP, ARNT, ZABA,ATLN i razno razne male dionice koje povremeno kupim-prodam. Kao što vidite sve vrlo vrlo stabilne firme sa vrlo vrlo dobrim poslovnim rezultatima, bez velikih mudrolija i navlačenja u razno razne stečajuše- tamo nema potrebe gubiti novce!
Možda sam nedovoljno kvalificiran za trgovanje na burzi, no smatram da se racionalnim odlukama mogu čuda postići!
i, btw, novcem zarađenim na burzi sam pokrenuo ovo ljeto jedan ugostiteljski objekt na moru, i zaista ide mi super. Hvala Bogu i turizmu!

@ svrcko

Ćujte, kolega je toliko učio da ima vjerojatno manjak ulja od tolikih briga i stresa oko knjiga, pa jeste gledali American Pie… ja pak možda obrnuto, od tolkog silnog adrenalina i umjerenijeg učenja.[emo_smijesak]

Ovom prilikom se moram ispričati svim kolegama investicijskim savjetnicima od kojih su mnogi moji vrlo dobri prijatelji, nisam mislio dezavuirati to zanimanje, a kada se malo bolje koncentriram vidim da sam na burzi 13. godinu a ne 11. , heh.. ne dajem se toliko na forum kao nekada .. [emo_smijeh]

Beta, Capm – 8. poglavlje, hahaha, dajte me prestanite nasmijavati, probit ce mi mjehur. H model valuacije, uh…, mora da je to malo jača pašta bolognez hahaha … joj joj joj, dobro ti meni stoj, samo budi malo manje ohol, nije ti to dobro, ako ništa drugo, onda sa duhovne strane.

Ovime sam završio raspravu,

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kod analize dionica samo je logika bitna tj najvažnija. Većinu firmi koje sam analizirao, a bilo ih je dosta (o broju nit ne želim jer mi ova rasprava vec ide pomalo na zivce) sam prvo logikom išao i idejom dal se iz toga može napraviti nešto. Znači prvo logika. Ako u njoj ima nešto onda idem analizirati dalje. I sad koja je razlika. Vi vašom logikom možete pogoditi, a ja ću svojom logikom izračunati. I oba dva možemo pogoditi ili fulati. Vi možete biti i bolji. I ja ću biti sretan. Meni tuđa sreca nije nesreca. Ali ne volim rasprave o tome da je netko bolji ili lošiji jel duže trguje. Kao to je omjer znanja. Ili covjek se pohvali s time da je napisao rad na temu burzovnog trgovanja. I to bi ti trebalo pomoći izabrati dionicu. Pa ja nikad nista smjesnije u zivotu nisam cuo. To je van svake pameti

Ajmo prestati o ovome. Još ćemo se posvađati [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh] Ajde dosta stvarno. Tko je bolji tko je pametniji. Briga me. Ja plavi imam takav nacin pisanja i ne mogu si pomoci. Kad procitam da je šeik došao kupiti ddjh i dionica skoci 50% kako reagirati na to nego sarkazmom. Dionicama se bavim nekih oko 10 11 godina i stvarno jedino to volim. Na njima radim oko 17sati dnevno po zimi. Cijeli dan. Evo danas s curom na plazi i pitam je svakih 5 min da mi da mob da pogledam kako burze vani. Znaci ni tad nemam mira. Jedva sam cekao da dodem doma i da mogu na miru procitati bloomberg i cnbc. Budi bolji meni je drago. Samo nemoj misliti da 13 godina nešto znaci jer ne znaci.

Pa mjenjaj stil, zvučiš jako neugodno i oholo.
A što se tiče DDJH, tamo su takav stil i zaslužili.

Ja sam shvatio da kada manje pred curom pratim burze, imam više nekih drugih stvari, meni je to bitno, ipak kako smo gore konstatirali imam viška ulja, hahaha ..[emo_smijeh]

Evo prestajemo, isprika moderatoru i svim forumašima i tebi ako sam te ne daj Bože uvrijedio. Ali prvi si počeo , ničim izazvan, priznaj.

lp i sretno

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ma nisi. Ovdje vodimo rasprave samo što smo ovaj put stvarno malo pretjerali [emo_smijeh][emo_smijeh]I ne samo da sam gledao mobitel nego sam uzeo i shillera za citat. Kad mi vrag ne da mira. Hvala bogu da je imam pa kuži. Ohol zvucim ali ohol nisam. To mogu potvrditi neki forumasi koje znam i privatno. Nema veze. Sve 5. Od sutra pocinjemo o dionicama. Ja cekam sutra s&p da mi jos padne. dobro sam ga se nashortao. Kina mi danas sjela ko budal.i šamar

New Report

Close