ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijelozivotne dionice se ne kupuju, to je glupost, dionice se kupuju kada su podcjenjene, a prodaju se kada dodu do vrijednosti koje si sam odredis, i onda se prebacis opet u dionicu za koju mislis da je jeftina…
Buffet moze sta hoce, tako da se nemojte s njim usporedivat

@alias
i jeste još u adrs-p
moja cjeloživotna dionica je nordex iz techdaxa 😉

Nema cjelozivotnih dionica, to je najveca floskula ikada

@ivanoreskovic
Nemoj sve shvacati doslovno. To mi je dionica kojoj ne pratim cijenu jel znam da ce imati dobre rezultate bar jos 7 do 8 godina zbog sljedecih ljekova koji izlaze, a koji su puno bolji od svih i ikojeg do sada. Recimo ta jedna tresiba. Traje 48h inzulin. druga 2 koja su najbliže traju 24h i taj jedan je od novo nordiska isto. šta bi si rađe davao injekciju jednom dnevno ili jednom vaka 2 dana? onda odes na forum diabetičara i pročitaš šta kažu o tresibi. jel je odobrena u 20 zemalja ali nije u sad-u koji im zbog pretilosti čini 50% tržišta. i onda vidiš koliko ljudi hvale lijek i kako se prebacuju na njega i znaš iz prve ruke što i kako lijek djeluje. ne treba ti ni p/b niti p/e. samo eto forum kao ovaj. sve je to tako jednostavno i logično ali ljudi se ne trude i pogledaju par pokazatelja i kažu to je to. većina analitičara u svijetu i kod nas gleda pokazatelje i brojeve umjesto poslovanja kojim se firma bavi. ne zelim više pametovati, ali molim vas poslušajte me jel znam o čemu govorim

@alias

pa u kojim ste to vi dionicama na zse ako se može znat..

iz adrisa izašao jer morao opet uloziti u nesto drugo izvan burze. sada sam dosta dugo na moru pa nisam radio neke analize pa sam od oka ušao u podr na 300kn i lkpc na 700kn. dosta imam i shorta s&p-a na 14kn sspa. ali sve je to dosta malo jel kako sam rekao nisam siguran pa samo da nešto uložim. već 3 dana učim o tankerima. nekako su mi se počeli sviđati. mislio kupiti ovu našu tpng ali vani su tankeraši puno jeftiniji ali im tamo ne želim spuštati film. Ma ima se toga za nauciti kazem ti ali stalno me netko prekida pa sve to ide presporo. a i vruce je ljeto i nemas mira. ceka se zima za nesto pametnije [emo_smijeh]


gosn.Plavi

a i vi ste isto nekaj načuli a?[emo_smijeh]

Nisam dovoljno!
12 godina trgovanja, više desetaka milijuna prometa sa dionicama, diploma na temu investiranja u dionice, teorije i praksa, sve to nije dovoljno!

Kada napravim 10 g. u nizu, kao Mamić, tada ću biti zadovoljan.[emo_cool]
A najveći nedostatak kod sebe vidim je što još nisam uspio zaraditi na tržištu koje je u godini 15 % ili više u padu. Moram priznati da to nisam uspio, ali znam neke koji jesu, i to me svrbi.[emo_smijesak]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Diploma na temu investiranja u dionice ahahahahah. Šta još necu procitati na ovom forumu. Genijalan je. Neki dan sam htio prestat pisat. Sad me opet nasmijava i uveseljava

Kada netko prestaje pisati na forumu 10-tak puta u samo 2 godine pisanja na forumu, a nikako da prestane, ima dvadeset i sitno godina i misli da je pobrao svu pamet ovoga svijeta , ismijava sve i svakoga, meni se kao logično, općenito pitanje, dakle ne shvatiti kao uvredu, postavlja slijedeće:

Da li boli kada si .lup?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Za kaj se rugati?

Najte se ljutiti!
Ja sem diplomirala na temu rađenja kuglofa pa se prav bavim papirima.

I kaj sad?

Dobro pečem jajca!

Sad cu se opet malo kurcit.i. Ja prijatelju imam diplomski rad na temu fundamentalna i tehnička analiza dionice atpl. nakon toga sam zavrsio za brokera, nakon toga za investicijskog savjetnika i 28.7 nakon 3 godine i 3 levela iz prve prosao najcjenjeniji ispit iz financija u svijetu CFA. Ukupno 5 godina učenja samo o dionicama. Pazi 5 godina jel je iz prve. CFA je svaki level osim prvog (koji je 2 put) po jednom godišnje. Onda možeš shvatiti zašto mi je tvoje smiješno, ne?

Moderator nek izbrise ovaj moj gornji post. Ne da mi se navlaciti.

New Report

Close