ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo link
Vaš link …

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Evo šta sam napisao čovjeku prije skoro 3 godine kad je napisao da treba kupiti zvijezdu i belje:
“ZVZD – vi mora da se šalite. Pa kompanija ima neto profitnu maržu u zadnjih 10 godina uvijek istu. Ili 2 ili 3. Drugim riječima – prihodi su uvijek jednaki rashodima. Šta zarade to i potroše. Za dioničare ništa. Šta bi trebala rasti zato što ima P/B 0,5? Meni to samo govori da kompanija s hrpom imovine ne zna napraviti višak prihoda nad rashodima što je još gore.

Belje ne bi ni spominjao. Taj ima tolike kamate na kredit da zaradi EBIT maržu od 10 tek bi bio na nuli. Drugim riječima ljudi, belje s ebit maržom od 4 u zadnjih deset godina gubi svake godine 6%. Kumulativno je to gubitak 76%. Haha sad idem pogledati malo na mojedionice i oni imaju NPM -6%. Eto dobro sam rekao i bez gledanja. Pazite ljudi na svoj novac. Imovina nije bitna ako od nje gubiš novac. Višak imovine može biti samo uteg. Ne gledajte P/B nikada (skoro)”

Zvjezda je tada bila oko 4000kn, a belje oko 80kn. Predugo sam u dionicama i vjerujte mi kad kažem da pustite taj P/B i počnite gledati samo lovu. Povrate, kako se zarađuje, kako i zašto se zadužuje. Imovina, pogotovo knjigovodstvena i dugotrajna nema nikakve veze sa stvarnošću. Pa evo vam primjer ATPL koja je nedavno izbrisala 700 mil vrijednosti imovine. Nešto možda u knjigama vrijedi toliko, ali na tržištu možda to ne vrijedi ni pišljiva boba.

tako je kolega alias..apsolutno ste u pravu! zato vi i jeste u atgr , gdje je ROE jako velik 😉

Više nisam u atgr-u ali ne kuzim dal se šalite ili? Izašao sam na nekih 1050kn koliko sam i napisao da vrijedi. Pa ATGR ima ROE 12. P/E 14. vi očito niste pročitali moju analizu ATGR-a prije 2 godine u kojoj je dobit za kraj godine kao i cijena pogođena skoro u kunu. za obje godine

http://www.poslovni.hr/media/forum-user-upload/files/d0/d03f5c7e7bdfbcf63dcfa9be09ba130c_1.pdf

cijena je bila mislim oko 660kn ili tu negdje. tad sam ga kupio

Svakakvih postova na ovoj temi. i oduvijek tako, iznova.

Prvo, ZVZD nije “buffetovska dionica. Oni koji su pročitali nekoliko njegovih knjiga znaju barem otprilike kako Buffet bira dionice.

Drugo, ZVZD je neusporediva s LEDOM I JMNC
Prije Kakvih 5-6 god, dok sam jos aktivno sudjelovao na forumu sam vodio bitke na temi JMNC, LEDO ZVZD upravo objašnjavajuci zašto ZVZD ne može i ne posluje poput leda i jamnice. Mnogi su 2009 izmedju leda i zvzd kada je cijena bila između 2,5 – 3k kn odlucili se na kupnju ZVZD jel ona “se trži na puno nižem P/B” ( kakav smiješan pokazatelj kod analize vrijednosti, barem za mene)

Imate na temama LEDO I JAMNIC prije cca 5 god moje postove gdje sam objašnjavao zašto su to po mojem mišljenju izvrsna ulaganja.

na ovom forumu osim PLavog, Flyera, Ivane 7, DRevila više doista nema nikog od stare garde koja nešto razumije o osnovama ulaganja. a i oni vidim pomalo pišu iz zezancije jel im je dosadno

lp svima
Imam dionice Jamnice, nemam leda niti zvijezde.

Ovaj post nije poziv na kupnju ili prodaju gore navedenih dionica

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Pa nije ZVZD zanimljiva zbog niskog P/b pokazatelja, ili zbog toga što je Teo obećao brda i doline u poslovanju Zvijezde, već zbog određenih špekulacija oko ZVZD same i ZVZD i Diamanta o kojima ne bih ovom prilikom jer ne bi bilo fer i korektno.

Od tri spominjane dionice imam Ledo, JMNC nažalost nemam bio sam škrt na bidu svojevremeno ali se slažem da je odličan potencijal ZVZD također imam, ali u bitno manjim količinama nego Ledo.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Pošteno. Ni meni se više ne da raspravljati. Kupujte, prodajte, radite šta hocete.

gosn.Plavi

a i vi ste isto nekaj načuli a?[emo_smijeh]

Dobro pečem jajca!

ma šalim se. čitao sam vašu preporuku, vrlo je kvalitetna! nismo na temi atgr, ali eto priupitao bih vas- zbog čega ste prodali, zbog realizacije dobitka?
što se tiče zvzd, i tu se slažem s aliasom- ta dionica je neusporediva s ledom, jamnicom, i ne vidim neke velike prilike za rast. P/B pokazatelj je smiješan!

@invest
Pa gledajte. Prvo sam je prodao na nekih 900kn jel mi je trebalo za neke druge investicije koje nemaju veze s burzom. Onda sam je ponovo kupio za 930kn i dosla je do cijene za koju sam smatrao, kao u analizi, da je fer. Znaci svaka dionica ima cijenu koja je poštena (ili još bolje niska) i cijenu koja je previsoka. Ako cijena dionice dođe do one razine za koju smatram da je dostigla svoj potencijal ja je prodam. I onda je super ispalo jel je ponovo pala pa sam je ponovo kupio po nekih 970 pa smanjivao do 930 i tad sam vidio da je nekako sentiment malo splasnuo, a i našao sam ADRS-p po 300kn i odmah prodao ATGR po nekih 918kn i sve u adris. Nema zaljubljivanja u dionice. Čim nađeš nešto bolje izlazi, makar s gubitkom, i kupuj to. Pa kupio ja vani sanofi i krenuo on lijepo rasti. 10% mi napravio u nekih 2 tjedna. I onda ja našao Novo Nordisk. Odmah prodajem Sanofi koji raste i kupujem ovu drugu. Na kraju novo nordisk napravi 100%, a sanofi ostao na istom. Nema veze rasla, padala dionica, gubio ili zarađivao na nekoj, ako nađeš bolju izlazi i kupuj drugu. Da imam hrpu love ostajao bi u više njih, ali nažalost ja nemam toliko novaca i ne mogu cekati. Tražim tražim i kad nađem odaberem najbolju. Vani hvala bogu ima puno dionica od kojih mozes birati. Ovdje je to malo zeznutije.

A imate onda s druge strane nacin na kupuje Buffett. Kupuje dionice s cjeloživotnim potencijalom i nikad ne prodaje. Takav je meni Novo nordisk. Ja kad sam ga kupovao nisam niti radio analizu njegove vrijednosti. Učio sam 2 tjedna o dabetesu i prošao sve firme koje se bave tim lijekovima i koji lijekovi tek trebaju izaci i shvatio da je novo nordisk što e toga tiće ubojica. Nisam niti pogledao p/e niti p/b niti jedan pokazatelj me nije zanimao. Kupio sam ga samo što je najbolji od svih u poslu koji radi, a koji će samo rasti. Evo neki dan EPS im narastao 38% za prvih 6mj. Pokazatelji daju smjernice. Treba nauciti sve o poslu kojim se firma bavi. Tad nikad neces fulati u koju firmu uložiti.

New Report

Close