ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

11.06.2013. i 02.11.2013 cijena dionice bila je 4.000 kuna.

Znate kako se kaže, cijene u prošlosti nisu pokazatelji za cijene u budućnosti.

No kako se tvrtka danas trguje na nekih 4,2 Ev/EBITDA, a ne na nekih “normalnih” 8-9, ispada da bi se cijena bez problema mogla uduplati i da još uvijek bude povoljna

Nemoj misliti na m2!

Pogledao sam ja malo ozbiljnije tu Zvijezdu, i nije mi jasno kako je cijena na ovim razinama?

Ok EBITDA marža je vrlo niska ali raste. Prihod je istina pao ali to čak ispada dobro budući da na ulju koje im radi trenutno je bio i najveći pad prihoda pa to daje pozitivan efekt na zaradu. U 2013 su imali 16% više radnika nego u 2014 a vidim da su rezervirali nekakav novac za otpremnine tako da se tu nastavlja u tom smjeru smanjivanja troškova. Trošak radne snage bi ove godine mogao biti niži za više od 15 mil kuna što diže EBITDA za 30%. Rekao bi da će EBITDA marža ove godine narasti na nekih 7%

Ako uzmemo u obzir da se ostale prehrambene kompanije koje su uz to značajno zadužene trguju na 8 EV/EBITDA Zvjezda je fenomen. (PODR,KRAS,LEDO)

Na 65-70 mil kuna EBITDA koliko bi trebali imati ove godine Zvijezda se trenutno trguje na 3,5-3,8 EV/EBITDA (15) !!!

Znam da nitko ne voli vidjeti u bilanci tako veliku revalorizaciju pa je P/B od 0.31 možda i nerealan ali da izbijemo baš cijelu revalorizaciju (što nema smisla) još uvijek bi se to smatralo povoljno jer P/B 0,58 nije pretjeran, a u omjeru na branšu značajno je manji.
No i neki od njih su revalorizirali imovinu pa su im P/B pokazatelji od 0,9 do
1,6 ali su im i zaduženja u odnosu na kapital 2-3 puta veća !

Po pokazateljima cijena dionice od 5500-6000 kn bi bila na cca 8 EV/EBITDA (15) i još uvijek niskih 0,66 P/B i ne vidim zašto ova dionica toliko odstupa od prosjeka?

Nemoj misliti na m2!

kolega to ni meni nije bistro.ušao sam prije nekih godinu i pol na 3500 i smatrao dobrim poslom, kad ono vidi vraga! druga opcija je od tada potegnula dobrih 30%!! za koju nisam vjerovao da može toliko u relativno kratkom roku. ebiga, to je burza, umjesto +30 dobiješ -25%!! dobro da nije velika cifra!

Ljudi nemaju dovoljno novaca da kupe sve u sto vjeruju ili misle da ima potencijala za rast. Nista cudno…

Ma slažem se ali evo Kapitalni fond se neki dan žalio da bi kupovali LRH ali im se na burzi nude male količine. Istina ni ZVZD nije izloženo bog zna što ali vidim da jedan iz TOP10 izlazi po malo što znači da bi se od njega mogao uzeti taj paket, a rekao bi da se dizanjem cijene na burzi za 10% može kupiti solidna količina. Pa sad ako je njima 1000 komada malo onda ok, ali meni se prije čini da su to izgovori.

Nemoj misliti na m2!


Ma slažem se ali evo Kapitalni fond se neki dan žalio da bi kupovali LRH ali im se na burzi nude male količine. Istina ni ZVZD nije izloženo bog zna što ali vidim da jedan iz TOP10 izlazi po malo što znači da bi se od njega mogao uzeti taj paket, a rekao bi da se dizanjem cijene na burzi za 10% može kupiti solidna količina. Pa sad ako je njima 1000 komada malo onda ok, ali meni se prije čini da su to izgovori.

Mileni Dalibore sve si prav rekel.
Ovaj papirček stoji ali tema se budi znači ipak ima naroda kaj zna kaj vredi po kojim cenama.
Bu sve bilo ok,buš videl!

Daj se samo sinek seti kak Vam je bilo na onoj Vašoj Liburnijici.

Pa kak je čamila tamo po dve hiljade tristo(2300).

A gle sad pačeta?

Labud pravi!

psMožda jesam stara ali čorava nisam!

Dobro pečem jajca!

treba se sjetiti i Leda. čamio je na 5000 kuna i nitko ga nije htio taknuti. onda je velikodušno ponuđen dokap po 8000 i odjednom-jagma.
zašto mislite da neće sličan scenarij biti i na ZVZD?

znači da ga nebu po 2300 ? … sad mi je lakše

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ima dosta sličnosti oko Zvijezda i Leda. Kao prvo vrlo razvijeni i jaki brandovi. Ledo sa Frikomom u svom segmentu drži od 60% pa do preko 90% tržišnog udjela u regiji, a Zvijezda sa Dijamantom drži slične tržišne udjele u svom segmentu. Tvrtke su izrazito financijski jake, praktično uopće nemaju potrebe za financiranjem nego one financiraju koncern.
Istina je da Ledo ima duplo veću maržu a Zvijezda radi minuse na ulju koji joj smanjuju maržu. Do kada i zašto te kada misle tu napraviti preokret ne znam, ali to je ključno za pravi rast zarade jer umjesto da tu rade 15 mil kuna minus, ako naprave samo 5% marže EBITDA raste za 30 mil kuna što uz manje troškove zaposlenih diže EBITDA na 80-100 mil kuna.
To bi vrijednost tvrtke trebalo podići blizu booka (8-9 EV/EBITDA)

Nedavno je u Srbiji prodan Dijamant agrar, a šuškalo se da i uljara Dijamant ide u prodaju, a paralelno se pisalo da kupuju još jednu uljaru? Kad pogledate stranice tvrtke Dijamant shvatiti ćete da je to Zvijezda jer je ambalaža i asortiman skoro indentična. Kakav je zapravo plan to je teško znati ali bilo da ide u prodaju ili se nešto spaja dionica će ići bliže svojoj realnoj vrijednosti jer će Todorić naći način da mu netko plati koliko to vrijedi.

Nemoj misliti na m2!

kolege,

koliko sam pratio pisanje drugih clanova foruma i njihove periodične objave promjena u top 10, misljenja sam da su u višemjesečnoj seriji stjecanja dionica 5. Erste i 8.PBZ. Zar nisu?

P.S. Inače promatrajući vrijednost Zvijezde u protekle dvije godine, smatram da se sustavno radi pritisak na prodaji i cijena pritišće na dolje, no to je samo moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju ZVZD-RA

Zašto kad se počiste nalozi sa prodaje dolaze novi sa nižom cijenom?

Očito netko želi hitno van, vidjet ćemo danas ima li promjena u Top10.

New Report

Close