ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Drugu godinu zaredom 5 Agrokorovih brandova u top 10 Brand score u Adria regiji
Od toga su četiri Zvijezdina branda(ulje 2.mjesto majoneza 5.mjesto margarin i margo 6.i7. mjesto)
Ovo mome ženskom srcu i 6.čulu jasno govori da je ZVZD jedna od dvije dionice koja će mi uduplati uloženo.O vremenskom horizontu ne želim nagađati jer to ovisi o bezbroj drugih stvari.Znam zanima vas i druga dionica.Pa napisati ću je IPKK-r-a.Toliko je nisko odlepršala iz određenih razloga da ta razina ne drži vodu na neki duži rok posebno ako znamo da je šećer najveći izvozni proizvod.U mom dvogodišnjem burzovanju zasada se mogu pohvaliti dvostrukim BCINom ZVCVom i AUHRom.Nepuštam ih više od sebe jer takvih krava muzara nema ni u Alpama ali doći će vrijeme prije ili poslije i za ZVZD i IPKK.A šta ću ovo vrijeme sivo nagnalo me da se hvalim malo.Ženska posla 🙂


kakve su ovo sad kombinacije između KBZ i AGRAM INVESTA..
neki dan je AGRAM kupio od KBZ-a 4.727 kom, da bi dan poslije prodao 4.430 kom ponovo KBZ-u (samo to sad nije na osnovnom računu, već netko pod skrbničkim), a jučer smo imali tu OTC transakciju od 4.430 kom..
sad znamo da je prodao taj netko sa skrbničkim računom, i sad jedino moramo sačekati dva dana da vidimo koje kupac..
možda AGRAM INVEST ponovo..

preslaganje portfolia, nista vise.

Preslagivanje ili ne top 10 vjerno skipnja već mjesecima..[emo_smijesak]

A BALVANA!!! :) :) :)

erste skuplja, agram se igra s jedne na drugu firmu.

Drugu godinu za redom 5 Agrokorovih brendova u top 10 na “Brand Score” ljestvici[/url]

Zvijezda ulje (2. mjesto), Jamnica mineralna voda (3. mjesto), Zvijezda majoneze (5. mjesto), Zvijezda tvrdi margarin (6. mjesto) i Margo mazivi margarin (7. mjesto)

Nemoj misliti na m2!

Postaje sve zanimljivije.
Nakon ovih pretumbacija očekujem jasan smjer ? Što će biti gore ili dole?

Gore tj. bolje[emo_smijeh]

Bez druka i huka.
Što će bit neka bude…ali za mene je ovo podcijenjeno…pa sad..

A BALVANA!!! :) :) :)

1. AGROKOR D.D. 51.977 51,84%
2. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 16.995 16,95%
3. KBZ D.D. 5.965 5,95%
4. KBZ D.D. 4.430 4,42%
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 2.923 2,92%
6. EUROHERC OSIGURANJE D.D. 2.621 2,61%
7. AGRAM INVEST D.D. 2.162 2,16%
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.357 1,35%
9. JADRANSKO OSIGURANJE D.D. 575 0,57%
10. PLEHAČEK ZDRAVKO 481 0,48%
UKUPNO 89.486 89,26%

erste znamo već tko se krije…Kbz ovaj drugi mi je taakođer sumljiv.
Al svi znamo kako baka kupuje…prvo preko skrbničkih a onda kad se nakrca ide prebacivanje na ime i prezime.
Indikativan je svakako agram invest i ekipa euroherc i jadransko…svi skupa isti vlasnik…zanimljivo zar ne?

A BALVANA!!! :) :) :)

Evo upravo sam pričao sa jednim od jačih maslinara na područiju dalmacije.
Kaže da će mu ove godine kao i drugima biti smanjen urod za više od 50% najmanje.
Znači li to da ide cijena maslinovog ulja gore?
Mnogo kiše je učinilo svoje tako da neki već sad kreću u berbu što je bilo nepojmljivo .
Činjenica – maslinovo ulje će sigurno gore, a hoće li zvijezda bumo videli.

Istina je da je ove godine maslina puno manje (čak i preko 50%), ali ja bi to gledao na drugi način. Maslinovo ulje ne može poskupjeti jer je konkurencija iz europe smanjila njegovu cijenu s prijašnjih 70 na sadašnjih 30kn (prosječno). Jedino šta se zvijezdi može dogoditi je da kupi skuplje masline i time sebi još više smanji maržu. Naravno ako je tako s maslinama loše u cijeloj europi e tek onda se može govoriti o povećanju dobiti zvijezde. ali tu sad treba pratiti masline u francuskoj, španjolskoj, grčkoj… Carina na ulje više nema

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Ok.
Držite se vi priče.
Činjenica maslinovo ulje ide gore.A tko voli ono španjolsko koje se radi od ostatka ostataka za 30 kn neka ga kupuje.Ja bih rađe uzeo obično nego takvo maslinovo ulje.
Neznam kakvi su vaši kriteriji ali bračko i hvarsko ulje je najbolje .
A ovo istarsko su samo izbrendirali.
Mnogo je trgovaca što dolaze u kupovinu maslinovog ulja u dalmaciju i zatim ga prodaju kao autohtono istarsko.

New Report

Close