ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evidentno je da Zvjezada ide iz Zagreba a zemljist u prenamjenu mozda kao kompenzacija Tehnici za kredit koji tehnika ima na ime Agrokora

Milica će biti predsednica Uprave Zvezde ?[emo_zacudjen]


Radnici kažu da će Vujčić "uništiti" Zvijezdu kao što je prije uništio Ledo?

Žao mi je ljudi ali željeli smo tržište, EU, konkurenciju pa moramo igrati po tim pravilima.
Usporedimo malo Zvijezdu i Ledo
Prihod (godišnji)
Ledo 2,06 mld, Zvzd 1,06
Zaposlenih
Ledo 2560, Zvzd 750
Trošak radnika (1Q)
Ledo 53 mil, Zvzd 22

Dalibore samo ću općenito odgovoriti…

Dojma sam da ZVZD neće još puno dolje, ali vidjet ćemo još koji je Todorićev plan za ovu kompaniju.
Kad sam birao kompanije za ulaganje, od Todorićevih sam pribjegavao onima u kojima ima visok vlasnički udjel, vjerujem da su mu te shodno udjelu i važnije. U odnosu Zvijezda – Dijamant, Dijamant mu je jača kompanija u kojoj ima 100% udjela, u Zvijezdi koja već neko vrijeme stagnira ima 5x% udjela, bit će zanimljivo pratiti konsolidaciju.

Kad uzmemo uspoređivati ZVZD i LEDO po EV/EBITDA vidimo da su približno slično vrednovani trenutno, oko 7. Ono što spominješ o podizanju marži, to se čini kao jedini način za pokretanje cijene ove kompanije. Više me brine snažan pad prihoda.

Juicy je ostvarivao prihode između 550 i 590mil kn pa je i marža dosta niža. Pogledaj posljednje izvješće od Jamnice.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Moram priznati da sam blago rečeno razočaran ovom dionicom.
Povećanja prihoda i profitabilnosti se nemože vidjeti ni nasinim teleskopom.
Zato sam i izašao i čekam ju puno niše dok se nešto rapidno ne promjeni.
Inače dionica koju sam dugo imao u portfelju.

Što se ovdje događa?

Nisam u toku, a izgleda mi po ovim cijenama primamljivo…No, možda sam u krivu..
Ako ima tko vremena za pojašnjenje…tnx

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/zwgG0CPuh9sstyhR3SEoNA==.pdf

pa tko će kupovati skupa zvijezdina ulja po 10-12 kn kad su trgovine prepune suncokretovih ulja iz uvoza po 6-8 kn??? normalno da im dobit pada i padat će i dalje

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Zna li netko što bi mogla značiti promjena posebnih u revalorizacijske rezerve iz linka koji je postao kolega stock?

samo neka kupuju jeftina uvozna ulja da uštede par kuna. zatim će kutiju lijekova za sniženje masnoća i krvi plaćati 50 i više kuna za 15 dana.

Sve dionice Agrokora u zadnjih tjedan dana su vrlo aktivne i rastu na solidnom prometu:
LEDO +7%
BELJE +20%
VUPIK +18%
JAMNICA +6%

ZVIJEZDA ??

Možda jer se sakrila na začelju gledalice? 😉

Nemoj misliti na m2!

U pravu ste daliborop.
Predmjevam da je zvzd trenutno jako podcijenjena.
Naravno da je to samo moje mišljenje.

Trebao sam to prije napisati 🙂
Evo malo jačih kupovnih naloga, nisu još krenuli po prodaji ali ako ostatak ekipe nastavi ovim trendom moglo bi se i ovdje preliti dio likvidnosti.
Ovdje nije bilo ni velikog prometa u padu tako da neće biti ni velikih kočničara u rastu.
Ne očekujem neku euforiju ali 3200-3300 bi trebali dosegnuti u nekom prvom valu.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close