ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gosn.plavi..
Ovaj rajfajsen sto prodaje je odavno van top 10 i ostalo mu je manje od 150 kom..
Tako da ovo mjeseca vam ne drzi vodu a koji su v motivi takvog pisanja ostavljm svekolikom pucanstvu da procijeni.

I?
Kakva je situacija?
Koliko još ima RBA?
Jesu li imali koliko sam ja rekao ili koliko si ti rekao?
Gdje je cijena u međuvremenu?
3200.

Nije mi drago gdje je, iako nisam dioničar, ali čisto da se podsjetimo malo.

Kaže se: ” Nije bitno što piše već tko piše. “

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ode i Zvijezda u mp3, -9 milijuna, pa ovo je totalni raspad u državi, najgore do sada.

toda se fokusirao na Mercator i zapostavlja proizvodnju i evo rezultata, bitno da poticaje uzima za repicu, soju, suncokret

i ovdje je loše FI, raspada nam se financijski i država i gospodarstvo [emo_vrtimise]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

kolege,
dugo nisam želio vjerovati da se unutar cijele grupacije vrše “podešavanja” brojaka, ali nakon ovih Q1 to je više nego očigledno.

cijena plako klizi i moguće je da uskoro padne ispod 3000 kuna, što je do nedavno izgledalo nezamislivo. drago mi je da sam to prepoznao i prodao pri vrhu jer ovo što radi agrokor je na razini nekakvih doo-a sa 20000 kuna tem. kapitala. jedno je sigurno – nikad, ali nikad više neće mi pasti na pamet kupiti ijednu dionicu iz tog koncerna.

...povijest se ponavlja...

Cijene ulja i masti su nakon ulaska u EU najviše pale što je bilo i za očekivati. Ova tvrtka je i prije imala niske marže; sad nema nikakve. Sad se litra zvjezdinog ulja može kupiti na akciji za 7kn, nekad je bilo 14. I takvo stanje se neće u skorije vrijeme promjeniti. Uvijek sam govorio da neproduktivna imovina ne vrijedi ništa ma koliko god je ti imao.

to je istina, ali mislim da to nije srž problema agrokorovih dionica kojih ću se svih odreda kloniti ubuduće. ne bih niti jamnicu kupovao koja ima najbolje fundamente na ZSE jer im ne vjerujem i to je to. kad jednom mali dioničari izgube povjerenje, teško ga je vratiti. moje je nepovratno izgubljeno, a za ostale mi je svejedno.

...povijest se ponavlja...


cijena plako klizi i moguće je da uskoro padne ispod 3000 kuna……….jer ovo što radi agrokor je na razini nekakvih doo-a sa 20000 kuna tem. kapitala. ………

nisam pratio kolega, može li ukratko o kakvoj vrsti “kreativnog računovodstva” se radilo ovaj puta?

Todorić masovno dijeli otkaze! Radnici ‘Zvijezde’ tvrde kako uljara seli u Srbiju!
Vaš link …

Radnici kažu da će Vujčić “uništiti” Zvijezdu kao što je prije uništio Ledo?

Žao mi je ljudi ali željeli smo tržište, EU, konkurenciju pa moramo igrati po tim pravilima.
Usporedimo malo Zvijezdu i Ledo
Prihod (godišnji)
Ledo 2,06 mld, Zvzd 1,06
Zaposlenih
Ledo 2560, Zvzd 750
Trošak radnika (1Q)
Ledo 53 mil, Zvzd 22

Vidimo da Zvzd po radniku ostvaruje 75% veći prihod, no i trošak po radniku je veći. Tako je bilo i kod Leda prije izvršenog pripajanja imali su prihod od 1,1 mld na 800 uposlenih. To je u rangu Zvijezde, ali j trošak po radniku bio čak i veći za 30%!!
Usput i Ledu je u 1Q pao prihod za 6%, pa niko od toga ne pravi dramu jer su unutra mirovinici koji ne skaču van/unutra na svako izvješće nego čak i podebljavaju svoje pozicije.
No ima još jedan element usporedbe.
Tržišna kapitalizacija za Ledo je 2,6 milijarde
A za Zvijezdu samo 295 mil kuna!!!

Ok možemo uspoređivati i EBITDA maržu koja je kod Leda (prije konsolidacije) bila oko 10% (Ledo je imao čak 50 mil kuna prihoda od kamata)
Zvijezda za sada ima EBITDA maržu oko 5%

Vrijedi li Ledo skoro 10 puta više od Zvijezde?
Nekome izgleda da vrijedi.
No kada jednog dana kad Vujčić još malo posloži tvrtku?
Koliko bi neko vrijedlia Zvijezda ako bi se nekad provodio sličan deal kao na Ledu?
Na ZSE se prije nego su ga posložili i mirovinici ušli u igru Ledo tržio ispod 5.000 kuna što je i tada po fundamentima bilo više nego Zvijezda danas.
Imajte na umu da je tada bilo 1/3 manje dionica pa je i tih 5000 kuna po dionici davalo tržišnu kapitalizaciju oko 1,1 milijardu kuna što je još uvijek 3 puta više nego sada Zvijezda.
Knjigovodstvena vrijednost dionice koju su mirovnici platili 8000 kuna je bila oko 3700 kuna.

No ja ne predviđam taj scenario iz nekih drugih razloga. Vjerovatnija mi je čak i prodaja tvrtke, o kojoj se par puta pisalo po medijima. Cijena?
Što mislite za koliko bi Todorić prodao 51% Zvijezde?
Npr Stanić grupi je prodao Juiy za 48 mil eur. Ta linija je ostvarivala prihod od cca 300 mil kuna godišnje sa EBITDA maržom između 10-12%

Ja cijenim da Zvijezda sada vijedi oko 100 mil eur, no ako je Teo dovede u red (maržu digne na 7-10%) 150 mil eur je realna cijena za ovu tvrtku.
Ne vjerujem da bi je Todorić ni prodao za 75 mil eur.
Zašto?
Pa imate jednu stvar koja stoji u bilanci i “kruha ne traži”, istina, ni ne stvara prihode. Zemljište koje vrijedi 520 mil kuna (po bilanci) ali samo u matici je 358 mil kuna (revalorizirano 2011) Zemljište je revalorizirano prilikom prodaje jednog objekta pa su cijene zemljišta usklađene prema postignutoj. Koliko to vrijedi tržišno? To je pitanje eventualne dodatne premije na cijenu tvrtke jednog dana.
Ja se u ovim računicama nisam obazirao na book tj ovo zemljište i njegovu vrijednost zanemarujem, no jasno je da Todorić nebi prodao tvrtku koja ima (neproduktivno) zemljište vrijedno 50 mil eur i poslovanje vrijedno 100-150 mil za manje nego Juicy.

P.S.
Sve su ovo samo špekulacije i nisu nikakva predviđanja što će se dogoditi, temelje se na člancima u kojima se spominjalo da postoje planovi prodaje Zvijezde i koji se pojavljuju s vremena na vrijeme.

I molim vas da me sad ne razvlačite jer ovo nije navlačenje ni na gore ni na dolje nego samo malo brojki iz izvješća i usporedba ponukana negativnim člankom i usporedbe sa Ledom. Žao mi je i tih radnika ali tržište traži svoje, a i ovakvi rekla-kazala tekstovi nisu baš objektivni (pogotovo na portalu dnevno)

Nemoj misliti na m2!

ne ulazeći u ove tekstove, a niti me više zanimaju, jedno je sigurno: kad putem medija počne hvaljenje firme (ili dionice) poput onog teksta gdje munjiza kaže da ledo i zvijezda idu u prodaju, vrijeme je da odmah prodaš sve dionice zvijezde i leda. ja to nisam učinio tada nego malo kasnije i poništio gubitak, no da sam slušao forume i jutarnji sad bih imao solidan gubitak po dionici, a to si u današnje vrijeme ne mogu priuštiti jer ne znam što je veliki vođa naumio. da imam povjerenja, ne bih se uzrujavao niti da mi je ulog pao na 50%, no ovo je zse pa je tu sve moguće, od likvidacije, preseljenja i slično.uglavnom, drago mi je da više nisam dioničar ovoga.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close