ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Isplati li se ovo btw kupovati sad.
Ili da se čeka još malo.

;;;;;;;;;; IVANO7 ;;;;;;;;;;;;


A di su ovi šta bi rušili ………pa zaspa san na bidu……….
evo ja stojin po 4 k na bidu i nitko ne da..

sakupio san do sada 50 kom
[lol] [yawn]


Kolega Silvano7 pa gdje stojite…
Opet ste skupo kupovali
opet ste ispali šaran…
Ah da, imate vi drugih briga, pa vas trese margin na jdpl, nije samo zvzd…
Ajd necu vas vise bockati, ja to samo radi drugih dionicara da znaju da je vrijeme za kupnju kad vi prodate a vrijeme za prodaju kada vi kupite..
Lijep pozdrav vama i Sisku

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ajde nemojte se rugati čovjeku.
Nije mu lako što gubi novac.
Kolega ivano 7, svi smo prošli školu i svladavanje osnova, s time da i svi još uvijek učimo, i učit treba stalno, jer se ovdje znanje kumulira. I najveći griješe, pa što ne bismo i mi.
Savjete treba uvijek rado čuti, ja vam savjetujem da više gledate kratkoročno-na 6-9 mjeseci, dobit i mogučnosti za rast.
Evo uzmite adpl ili inu i usporedite ih s zvezdom vidjeti ćete drastične razlike-otud i razlike u kretanju burzovne cijene. Nešto slično trebate tražiti i ubuduće.
Lijep pozdrav.


..
Evo uzmite adpl ili inu i usporedite ih s zvezdom vidjeti ćete drastične razlike-otud i razlike u kretanju burzovne cijene. Nešto slično trebate tražiti i ubuduće.
Lijep pozdrav.

Evo mogu ja pokuštat:
INA ima
p/e 42
p/b 3
npm 3
dug 120 posto
negativan p/fcf.

ZVZD ima
p/e 16
p/b 0,5
npm 2
dug samo 25 posto
p/fcf 2,5

Od dna iz 2009 je ina rasla 300 posto, a zvzd 30 posto.
U godinu dana ina je rasla 125 posto, a zvzd je pala 15 posto.

Pa mislim, toliko o realnom odnosu obzirom na fundamente.

S druge strane, to znači ako zvijezda uspije ostvarit dvostruko veću dobit od sadašnje, po istom ključu bi ta dionica kao i ina trebala kroz 2 godine porast 300 posto. Znači na nekih 14 000 kuna. Tako su se zapravo kretali fundamenti ine.

Iz druge perpsektive, zvzd tako po pomaku cijene dionice od dna iz 2009. trenutno stoji identično kao dionica igh. Jedini je problemčić jer su uslijed krize igh-u srezani prihodi za ogromnih 40-ak posto ( uz tendenciju daljnjeg pada ) a dobit za više od 90 posto, dok su zvijezdi prihodi ostali nepromjenjeni ( uz tendenciju rasta ), a dobit konstantna.

Toliko o adekvatnom vrednovanju poslovnih rezultata i posljedičnom kretanju cijena dionica.

Al to je sve u redu, obzirom da se radi o trgovini na zse, koja više liči na seosko sajmište nego mjesto za trgovinu vrijednosnim papirima.

never surrender

E kolega pero niste ništa razumjeli.
Pogledajte rast adpl i ine u zadnjih godinu dana pa pogledajte rast zvzd, ako ne razumijete zašto su ina i adpl rasle ,a zvzd ne.
Tad trebate pogledati rast dobiti adpl pa ćete shvatiti i zašto rast cijene na burzi. Nije burza nikakvo sajmište – nemojte potcjenjivati, na burzi ima mnogo subjekata i veliki broj različitih trgovaca- to je uvijek respektabilan broj stručnjaka …
Sad pogledajte rast cijene ine unatrag godine dana, nije to samo zbog Mola i nabijanja cijene ovih s Cipra. Oni su znali da će rast dobiti ine znatno porasti i zato su dali ponudu za kupnju, jer su bili zadnji dani da dobiju inu po toj cijeni. Pratite dobit ine u slijedećim mjesecima-godinama i biti će vam jasno zašto cijena raste.
Kad će zvzda imati takav rast dobiti? Kad bude imala tad će i njezina cijena rasti. A ako ste sigurni da slijedi rast dobiti tad kupujte.
I nije zse nikakvo sajmište, pogledajte kako rastu dobiti kompanijama u Njemačkoj ili u SAD i usporedite te dobiti s kompanijama na ZSE ili na LJse tad ćete shvatiti zašto neke burze rastu, a zašto neke ne. Kad će dobiti rasti tad će i cijene dionica-jednostavno pravilo.
Ove vaše usporedbe koje radite nemaju veze. To vam nisu nikakvi fundamenti. Fundamenti su vam ovo što sam vam gore napisao. U krizi smo cijene ne rastu po inerciji kao što je to bilo 2007. to je bitna razlika. Rastu cijene samo onih dionica kojima će i dobit rasti. Zato sam vam rekao da usporedite rast dobiti adpl i ine, a adpl ima visoke fundamente, no njemu će i dobit i dalje rasti i zato će mu i rasti cijena na burzi, u savkom slučaju teško da će padati. Kod ine je rast dobiti dobrim dijelom ukalkuliran u cijenu…

Otkuda će zvzd porasti dobit duplo?
Zar grade nove tvornice u Rusiji ili Srbiji gdje će tržište za nj. proizvode rasti po velikim stopama kao što to radi adpl?
Jel pratite tržište ulja, u kojem postoji velika konkurencija, pogotovo otkad su slovenci napravili u Srbiji novu tvornicu i prodaju ulje po 6 kuna.

Uspoređujete zvzd s igh. Igh je imao tako visoku cijenu jer su bila ugrađena velika očekivanja rasta koji je odjednom pao u vodu s dolaskom krize.
Pogledajte roe, ono što je kolega delux dobro napisao. Kad će vam dobit vratiti investiciju. Uobičajeno je u poslovnom svijetu za 7 godina, ako ste sigurni da će dobit rasti tad je dionica potcjenjena, jer će vam povrat biti brži. No 7 godina je dug period i svašta se može dogoditi. A kod nas ništa ne raste (gotovo pa ništa) recesija još traje, znači realne su cijene p/e oko 10 ili 12, 7 koji nisu blu čipovi, gdje će biti rast dobiti malo više od toga navedenog.
Ako ste dugoročni tad kupite i čekajte oporavak. Evo dosta sam pisao, jedno vrijeme neću više ništa… [smiley]

hvala gospon rovadC!

Sve sam to i do sad znao, samo ste mi sad dali svoju indirektnu potvrdu da ako zvijezda udvostruči dobit ( na bilo koji način ) onda je realno da joj cijena skoči na 14000 kuna, baš kao i šta je ina rasla!

Svakako, vidim da niste pratili da i zvijezda ulaže u vlastite pogone te se konsolidira za poboljšanje dobiti.

A vjerujem da će u novom dealu Mercatora i Agrokora ( širenje tržišta ), uz kompenzatorno povišene cijene ulja i margarina u maloprodaji ( kao odraz globalnog poskupljenja hrane ), to šta pričam realizirat i brže od očekivanog. Podsjećam, cijene ulja u trgovinama su rasle samo u zadnjih nekoliko mjeseci za 30 posto. A koliko primjećujem ukupni prihodi zvijezde uopće ne padaju. Lijep pozdrav!

never surrender

Kolega pero što je danas realno na burzi? Ova usporedba zvijezde i ine vam je na bazi jeftinog druka.


Kolega pero što je danas realno na burzi? Ova usporedba zvijezde i ine vam je na bazi jeftinog druka.

Realno je da Zvijezda kao i Ledo zaroni niti manje a niti više od ostalih dionica na burzi .

Nisam neko vrijeme bio pratio dionicu pa me zanima da li neko zna ima li dividende ove godine(znam da je prošle nije bilo)hvala i pozdrav

http://www.index.hr/vijesti/clanak/todoric-na-korak-do-preuzimanja-mercatora-mogu-li-ga-slovenski-politicari-sprijeciti/545597.aspx

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

New Report

Close