ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega Ivano

ja sam vam naveo konkretne stvari

Vi niti jednu

Tko ce vise narasti, pojma nemam, ali imam pojma zasto zvzd ne moze biti poput leda

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Slažem se………
Ali ljepota i ukusnost firme (najdraži mi je king)………ali…bez ulja se nemože još pogotovo po rižotu maslinovo…….a zvjezdino je bez premca….
Nemože se mjerit ljepotom nego zaradom i visinom prinosa……na burzi naravno…..
A u tome je ZVZD u punoboljoj situaciji od LEDA……
Vidjet ćete……..
Vrjeme će pokazati…….

lp

Bilo mi je zadovoljstvo……..

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA



Pa kakvo iskrcavanje kolega pa ovo vrijedi barem 1 book a to je 8300 kn….
Jeste li normalni……
Pa pogledajte na koliko se trži ledo………

hmmm
nemoj uspoređivati babe i žabe…
Pogledaj povrat na kapital leda , pa onda zvzd…

zvzd NE vrijedi jedan book
[/quote]

Slažem se s kolegom DELUX da ZVZD ne vrijedi jedan book već kad ste se uhvatili te teme,
nego koliko vidim da je BVPS 7.911,42, a P/B je 0,48,
nekažem ja ništa, može ZVZD sutra do 6000, to je sve tržište,
ali već kad govorite kolega Ivano7 govorite konkretno a ne odprilike

p.s. I ja sam u Zvjezdi i što se mene tiće neka nje što više [thumbsup]

lp

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Hajdmo se dogovorit onda……ako ne vrjedi jedan book……….a po meni vrjedi,……
Vrjedi li 0,8 booka…….
Ako vrjedi onda je i dalje debelo ispod tržišne cjene za 50%……… [proud]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Ja se slažem s kolegom deluxom i isto kažem da sa ovakvim poslovanjem iskazanim kroz dosadašnja izviješća zvzd nema šta tražit na 8000, a ovo ću stavit zagradu da nema šta radit iznad 5000, jer povijest nam govori da je zvijezda s daleko lošijim brojkama koštala preko 10000 kuna.

No možda su neki očekivali više, pa sad u glavama istih zvijezda vrijedi manje. Ja bi možda rekao da možda nema šta tražit iznad 5000, al bi isto dodao, da sigurno nema šta tražit ispod 5000.

Pa to je sve relativna procjena koliko neka dionica stvarno vrijedi.

No moram komentirat ono o padu tržišnog udjela jer to nije istina.
2008 zvijezdin udio na tržištu ulja je u Hrvatskoj bio 62 posto, margarina 83 posto, a majoneze 60 posto.
2010 godine tržišni udio ulja 64 posto, margarina 83 posto i majoneze navodno čak 75 posto.

Usput valja napomenut da će se efekt na porast prodaje maslinovog ulja tek pokazat ( obzirom na propast SMS a, očekuje se konitnuiran rast na ovom produktu ).

I gdje je tu onda pad tržišnog udjela?

never surrender

Pa vidjete ćete to na izvješću kolega……… [smiley]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

A ta natezanja oko booka, i računanje moguće vrijednosti preko roe su nonsensi. Ne samo šta se radi o povijesnim podacima koji samo okvirno uzimaju u obzir buduće događaje, već se iza tih brojki apsolutno ne da ništa kvalitetno zaključit koliko bi vrijedila dionica i mora li ona padat il rast.

Šta nam tu nude druge firme tipa ernt koja se trži na gotovo 2 booka s roe 2,5 posto i iskazanim padom ukupnog kapitala za skoro 20 posto? Ni tisak nije ništa bolji pa je rastao sa 150 na 240 kuna. A da ne kažem šta radi ina na 3 booka i roe od 1,5 posto – isplativost za valjda 200 godina!

Pa onda povrh svega treba onda pogledat sva izvješća podravke unazad 5 godina i fundamentalne brojke, pa onda pogledat njenu cijenu koja je by the way na 50 posto ath.

Graf nekih od ovih dionica u zadnje 2 godine naspram zvijezdine izgledaju kao eiffelov toranj, šta će reći da su daleko više rasle/manje padale u odnosu na zvijezdinu. A na osnovu čega? Pa ničega, to im je realna vrijednost! Zvijezdina dionica je potcjenjena gadno, a vrijeme će pokazat koliko.

never surrender

Ma da, ja se raspisao a uopće nisam o tom htio pisat, bitna stvar sad uopće nije šta je bilo, već šta će bit.

Zna se kakva je situacija na tržištu hrane i šta se može očekivat koji će segmenti inducirat porast potražnje uslijed nestašice i time rast cijena.

Ako netko prati situaciju Toda se lijepo natovario sirovinom po prošlogodišnjim cijenama ( ima nedavno od prije par dana o tome članak vezano za firmu Dijamant ), a cijena ulja u našim trgovinama istodobno raste li raste. Pa kako onda mogu izgledat naredna izviješća? Zbroj niži input i veći output i šta se onda može dobit?

Šta slijedi u narednom periodu ako nekog detaljno zanima nek iskešira petstotinjak dolara za neke od analiza i procjena ovog segmenta na svjetskoj il bolje regionalnoj razini i u miru čita. Kako će se Toda i zvijezda snać u tome to ćemo vidjet, al iskustva govore da ako se lider na tržištu dobro pripremio za nadolazeći period, a zvzd to je, loše bit ne može. U ovakvim pričama obično stradaju mali ( koji su najčešće nepripremljeni, kao šta će vjerojatno bit slučaj u Srbiji kod drugih proizvođača ulja ), a profitiraju veliki.

never surrender

Zvijezda je malo zaostala za ostalim izdanjima iz Todinog portfelja, pa taj zaostatak valjda nadoknaditi [lol] .
Nego gledao sam malo FI za 09/2010 i vidim da su u 3Q10 imali drastično smanjanje obveza. Doslovno drastično. Jel netko možda zna o čemu se radilo?


Zvijezda je malo zaostala za ostalim izdanjima iz Todinog portfelja, pa taj zaostatak valjda nadoknaditi [lol] .
Nego gledao sam malo FI za 09/2010 i vidim da su u 3Q10 imali drastično smanjanje obveza. Doslovno drastično. Jel netko možda zna o čemu se radilo?

Mislim da je to samo odraz onih pretumbacija iz 2009 kada su jednako tako naglo povećane stavke kratkotrajne financijske imovine/kratkotrajnih obveza. Vjerojatno se radilo o stadiju pred refinanciranje obveza, sad je to rješeno.

never surrender

Nakom što sam prodao jdpl ušao ovdje na 3500. Sad kad vidim ovo je moja najbolja investicija do sad.
Sve što sam mislio i mislim uplaćivat u 3 stup od sad kupujem zvzd.Jako podcjenjena dionica sa enormnom perspektivom.
Uopće mi nije bino di će cjena jer je ovo kako je rekao kolega ivano7 pravi bonbončić.
Vidim da se i on prebacio djelom ovdje.Free flot je malen. Cjene ulja i roba konstantno rastu i već svi najavljuju da će ovo biti odlična godina za prehrambenu industriju.Uz to nadodajmo i 16% udjela HFP koji će se kad tad ponudit.

Bravo Robantico………..
odličan post……

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

New Report

Close