ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A jeste navalili sa jedinicama, evo svima sam popravio ocijene. Prvo nemam namjeru drukat protiv zvijezde, jer sam nekad i sam u njoj bio i izasao sa 20% zarade. Danas sam bio u Plodinama i Zvijezdino ulje košta 12kn, a ulje IPK. Čepin 9,50kn ili 9,90kn nemojte me sada držati za riječ.

kolega kanabis, uz dužno poštovanje, al uzmite u obzir slijedeće činjenice:
– plodine kod nas imaju tek 60-ak trgovina, a konzum preko 700
– većina ostalih trgovina u zemlji drži uglavnom zvijezdino ulje

Dakle distribucija i dostupnost su vrlo bitni, a tu zvijezda ima primat. O kvaliteti ulja ne treba ni najmanje raspravljat, ne kažem da je čepinsko loše il nejestivo, al zna se šta znači kvalitetno ulje. Tako ako netko i ušpara 2-3 kune na ulju samo naprijed ako ga to veseli. Ja ću samo zalijepit jedan post na koji sam slučajno naletio ( pisan krajem prošle godine ), a puno toga govori o kvaliteti, pa nek se procjeni dali imam pravo kad sve ovo pričam.

ljuta sam na plodine,kupovala sam ulje sa njihovom etiketom koje puni uljara čepin,bilo je 6,99kn i prošli mjesec dođem ono ulje 9,99kn,i još hrpu stvari su povisili za par kuna,ostala sam neugodno iznenađena,uzela sam i prošli mjesec neki tartar koji je toliko odvratan za nekih 7 kn,fetu sam jednom uzela uopče se nereže ljepo na kockice nego se sav izmrvio,odonda više takve stvari tipa sira ,tartar umaka neuzimam te njihove marke,a ulje hebiga koliko god da dođe moraš ga kupit

Ne trebam više ni slova dodat.

A cijena ulja je generalno takva da garantira ovoj firmi vrlo lijepu dobit za naredno razdoblje. Jedno vrijeme je litra zvijezdinog bila ispod 10 kuna ( u odnosu na prijašnjih 13,5 ) radi čega je dobit bitno smanjena, a sad se ponovo diže na 13. Jednostavno su u prilici iskoristit svoju lidersku poziciju na tržištu. Druga je stvar hoće li to dioničari i tržište prepoznat.

never surrender

Kolega ne vidim nikakav problem u vašem citiranom postu. Žena se žali na cijenu ulja, a ne na njegovu kvalitetu. Ja sam Slavonac i uljaru Čepin dobro poznajem. Njihova kvaliteta ulja je odlična. Istina je što kažete za trgovine, da je Zvijezda bolje zastupljena. No znam hrpu ljudi koji izbjegavaju Konzum, već radije idu u Metro, Mercator, Špar, Kaufland, Biljemerkant i Plodine. A na njihovim policama je Zvijezdino ulje najskuplje, ukoliko ga uopće i ima. Nije ovo diskreditacija Zvijezde, već je pitanje koliko Toda zadrži za sebe. A mnogi proizvodi u Konzumu su 10% skuplji, nego u ostalim trgovinama. I Konzum ima bezobrazne reklame sa kuponima kojima navlači ljude, a tih proizvoda vječito nema u trgovinama.

Zvijezda je prošle godine investirala u kolektore i predviđanja su da bi izvješće moglo biti dobro. Dakako Zvijezda nasprem Todeksa nije skupa, no čekam izvješće

i kolega kod jednomjesečnih kupnji brojnost trgovina ne znači puno 😉

Joj, dijamanta nebrušenog, ne znam šta ovu dionicu drži na ovim razinama. Bit će da nema zainteresiranih kupaca. Sve do prvih izviješća u 2011…

Kao da rast cijene od 30 posto krajem prošle godine nije bio dovoljan, sad i ovakve prognoze…

According to the January forecast of the United States Department of Agriculture (USDA), sunflower oil reserves in the 2010/1011 marketing year will fall by 36% compared to the previous marketing year, from 1.267 million tons to 808,000 tons.

In addition, the expert said that Russia, the world’s second-largest producer of sunflower oil after Ukraine, would significantly reduce production in the current season. According to the USDA, sunflower oil production in Russia will fall from 2.505 million tons to 2.082 million tons, a 16.9% decrease.
Vaš link

never surrender

Inače, da se nadovežem, Rusija i Ukrajina su vodeće zemlje po proizvodnji suncokretovog ulja. Kakva će li tek bit situacija s cijenama ulja u ostalim zemljama u narednom periodu kad kod njih ovoliko raste cijena.

Eno i na drugim kontinentima ništa bolje, u Indiji porasla cijena 60 posto u godinu dana.
Vaš link

Još se čeka šta će bit s Argentinom koja je treći svjetski proizvođač, bude li i tamo pad u proizvodnji postat će vrlo gusto. Svjetske rezerve su već osjetno smanjene.

Inače prosječna cijena suncokretovog ulja je varirala zadnjih 20-30 godina oko 600-700 dolara po toni, a unazad par godina kreće rast. Početkom 2010 je cijena varirala na oko 1100, da bi se krajem godine popela na gotovo 1500 dolara.

Glupo je uopće komparirat kako kotira ova dionica, obzirom kakvi će bit efekti svega navedenog.

never surrender

peromadjar, mene si nagovorio pa sam dokupio i danas [thumbsup]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ma ne nagovaram ja nikog, samo govorim kakva su trenutna zbivanja. Čovjek ulaže dok je živ, a situacija se na burzi mijenja iz dana u dan, tako da ni ja ne znam gdje će cijena ove dionice bit za godinu dana. Tržište ponekad drugačije vrednuje pojedine dionice od nas samih, al bitno je ulagat sa zdravim razumom i osnovanim razlozima.

Evo malo da se podsjetimo cjenika ulja na svjeskom tržištu, cijene zvijezdinog ulja u trgovinama, te nekih podataka o poslovanju zvijezde.

Ugrubo, graf pokazuje uz cijenu svjetskog ulja:
– malu oscilaciju ukupnih prihoda zvijezde za razdoblje 2006-2008 ( kad su bile relativno stabilne cijene ulja na tržištu ), u 2007 je nastupio pad prihoda na 760 milja kuna što su kompenzirali rastom cijena ulja, da bi dobit ostala u granicama.
– 2008 godine dramatično poskupljuje ulje, a zvijezda povećava cijenu svog proizvoda na 15 kuna, rastu prihodi, no dobit pada. Razlog je skupa nabavna cijena sirovine, točnije nagli skok pa pad.
– 2009 se ostvaruje velika dobit uslijed ušteda na rashodovnoj strani i dobrih prihoda
– 2010 godine i prošle cijena sirovine polagano raste, a prodajna cijena ulja ostaje većim dijelom godine niska ( 10 kn ), a uz to su povećane investicije, tako da se trenutno bilježi nešto manja dobit i vjerojatno će bit na razini 10-ak milja kuna uz prihode oko 900milja.

A šta će bit u 2011? Obzirom na nabavne cijene sirovine tijekom prošle godine, te tendenciju rasta cijene ulja na tržištu, mislim da se mogu očekivat kad se podvuče crta rast prihoda na preko milijardu kuna uz dobit preko 30 milijuna kuna. I ovo su konzervativne procjene, jer cijena ulja u trgovini može skočit daleko preko 15 kuna ako se situacija na tržištu pogorša, obzirom na predviđanja.

never surrender

za nagovor se šalim naravno, ali ima tu još puuno razloga zašto vrijedi više od sadašnje cijene … ali otkriće se samo po sebi kroz neko vrijeme
ni kodt nitko nije htio po 950, ni belje po 60 … a di je sad ? to je skoro uvijek tako
da ne spominjemo maslinovo ulje, jonezu …. da i blokadu na 15% da nebi bilo zabune

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ma samo pogledajte koliko je podcjenjena, BVSP je 7.911,42, istina da je P/B 0,44 ali opet uz izvješće kakvo dolazi to da negovorim,
TA sad pokazuje, prema valovima,što je probio liniju trogodišnjeg grafa te prema fibbonacijevim brojevima da bi sad sljedeći trend trebao ići do 4000-4200 [wink]

kakvo izvješće dolazi, to nitko osim Todorića ne zna. [smiley]
Kakvu će akrobaciju s financijama za kraj godine na cijelom Todexu ovaj put izmisliti… sjetite se samo ovogodišnjih kvartalnih i one rupetine u kratkotrajnoj imovini koja se odjednom iskazala…


kakvo izvješće dolazi, to nitko osim Todorića ne zna. [smiley]
Kakvu će akrobaciju s financijama za kraj godine na cijelom Todexu ovaj put izmisliti… sjetite se samo ovogodišnjih kvartalnih i one rupetine u kratkotrajnoj imovini koja se odjednom iskazala…

Izgleda da netko ipak zna Fi…

smanjuje se minus.......

S obzirom na opću euforiju na todexu danas, od Belja i Leda, do Vupika i Žitnjaka, čini se da će sve firme zabilježiti enormnu dobit, a bilance će blistati sljedeći tjedan. [cool]

New Report

Close