ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sve je to lijepo, ali zvijezda ovaj kvartal nije zaradila skoro ništa.kikirki.
tek kumulativno ima 50% manju dobit.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

kolega fin a što onda kažete na frnk, luru,belje? ja i dalje mislim da je za zvijezdu 3000kn u ovom trenutku dosta. Izvješće još nisam čitao, čekam da mi ga tablično prevedu, pa da bacim oko

Uopće Toda ne prebacuje profit iz jednog poduzeća u drugo…

evo gledam malo tablicu i dobro kolega Allen komentira, poslovni prihodi su im dosta pali i dobit je pala sa 17 i nešto na 9 milijuna. Ovo nema veze sa zvijezdom, al zvijezdino ulje u konzumu 10kn, a u plodinama i kauflandu druga ulja koštaju 7kn. Dakle velika razlika u cijeni

Možda niste znali, ali ugradnja pročišćivača otpadnih voda smanjuje iznos naknade za zaštitu voda koja se plaća po m3 ispuštenih voda, tako da je ta investicija višestruko isplativa (osim ekološke komponente).

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2000_06_62_1362.html


Možda niste znali, ali ugradnja pročišćivača otpadnih voda smanjuje iznos naknade za zaštitu voda koja se plaća po m3 ispuštenih voda, tako da je ta investicija višestruko isplativa (osim ekološke komponente).

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2000_06_62_1362.html


Čistih 100 kolega dionica je maksimalno podcijenjena što zna i druker kanabis samo što je on na strani kupnje .

evo jedan stari, novologirani kolega. ja jesam na bidu, kao što sam na bidu i u 20% dionica na zse, pa gdje me pokupi. No ne ne znam po kojim parametrima je ovo jeftina dionica, da se razumijemo ne mislim ni da su druge agrokorove dionice nešto jeftine, no eto jmnc me iznenadila, a belje bi u skorije vrijeme mogla postati dobra trgovina. Ledo je kvalitetna firma, no ulaz od 5700 mi je i dalje prenapuhan. Iskreno nadao sam se boljem izvješću zvijezde i onda bi sigurno pokupio nešto dionica sa aska. No eto eps je u odnosu na 2009 sa 160kn, pao na 82kn i to me sada zabrinjava. No ukoliko ste vi ulazili po znatno višim cijenama, ovo vam je prilika da smanjite prosijek

Zvijezda je i dalje debelo podcijenjena u odnosu na precijenjeni Ledo doći će opet vrijeme kojemu smo svjedočili kad je Zvijezdina dionica bila skuplja od Leda.

Nadam se da će potencijalni investitori i danas prepoznati podcijenjenu dionicu Zvijezde i iskoristiti jeftini dokup pošto će se ova dionica prije ili kasnije izjednačiti s Ledom a u jednom trenutku i cijenovno nadmašiti Ledo.

I dalje ogromni nesrazmjer cijene podcijenjene dionice Zvijezde u odnosu na precijenjeni Ledo. Dok je god takova situacija niti Ledo nemože rasti jer je preveliki sraz pa je daleko isplativije kupovati Zvijezdu od Leda dok je god podcijenjena.

Takve usporedbe su vrlo relativne, tako da o tom po tom.

No, egzaktno je to da od danas (tj. od petka) imamo novu osobu u TOP10:

RB Dioničar Broj %
1. AGROKOR D.D. 51.977 51,84%
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 17.001 16,96%
3. INVESTCO D.O.O. 15.817 15,78%
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.995 1,99%
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.856 1,85%
6. PBZ Croatia osiguranje OMF 900 0,90%
7. Raiffeisen OMF 420 0,42%
8. PBZ D.D. 283 0,28%
9. PLEHAČEK ZDRAVKO 179 0,18%
10. MUJKIĆ ŽELJKA 174 0,17%
UKUPNO 90.602 90,37%

Dotični je inače vlasnik tvrtke Promigo iz Kutine koja se bavi preradom čaja i kave. [huh]


I dalje ogromni nesrazmjer cijene podcijenjene dionice Zvijezde u odnosu na precijenjeni Ledo. Dok je god takova situacija niti Ledo nemože rasti jer je preveliki sraz pa je daleko isplativije kupovati Zvijezdu od Leda dok je god podcijenjena.

Molimn vas sve ako ovdje kaj razumijete da mi pojasnite ko tu kome i koga i zašto.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close