ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A evo i sretnog prodavatelja, čak 2 minute nakon posta [lol]


Da, čovjek bi mogao steći takav dojam, da ovi veliki nlaozi na kupnji ne nestanu u 16:00:01. [lol]

No, bez obzira na to, možda bi se moglo i tako reći, iako je promet malen.
Uskoro bi trebalo i izvješće, pa ćemo vidjeti gdje smo…

pa nemoj biti smiješan (nhf): burza radi od 10:00 do 16:00. Nalozi u 17:56 su prilično irelevantni. Ako nogometna utakmica počinje u 20:45, golovi zabijeni u 23:50 se ne računaju.
slažem s tobom u potpunosti da će izvješće, a ne ja, reći gdje je ZVZD.


A evo i sretnog prodavatelja, čak 2 minute nakon posta [lol]

stanje mojeg portfelja se danas nije niti će se promijeniti – ako si mislio da sam pisao radi prodaje. na koncu tko je htio, mogao je prošli tjedan bolje prodati, zar ne

Ne, nisam to uopće ni pomislio (a zašto si ti, ne znam), već više kao ilustracija "praznine" na burzi, kad je lako moguće da naša pisanja ovdje netko (treći, da se razumijemo) tumači kao "drukeraj" pa se odmah ide rješavati dionice.

Što se naloga tiče, mislio sam na dnevne naloge (koji istječu u 16:00) – i ne samo na ZVZD nego na skoro svim dionicama ima takvih (i to je normalno).

A što se same ZVZD tiče…i mene neki pitaju zašto kupujem baš ZVZD, a ja samo gledam fundamente plus tehničku pa zato kupujem. Nemam nosa za špekulacije tipa DDJH, SNHO ili kako se sve već ne zovu, a ako i sve ode u PM (iako gledajući vanjske burze stvar djeluje prilično suprotno!), bolje ću se osjećati u dionici koja će kad tad doći na svoje, kad sav ovaj cirkus na ZSE završi…

kolega pa zvijezda i je sada na njenom realnom maksimumu ako gledate fer vrijednost. Bvps im je 8300, al im je i dug 155%, eps solidnih 337 i fer cijena oko 3000kn

Hmda…kako bi Einstein rekao – sve je relativno 😀

Naravno da je dug/kapital takav kakav jest (jučer sam baš npr. gledao podatak za Žitnjak – dionicu s najmanjim omjerom dug/kapital na ZSE od samo 1,83%), ali ne škodi gledati cjelokupnu bilancu, kad se već uspoređuje…
3/2009 vs 3/2010:

Da, kratkoročne obveze su porasle sa 600milja na 1240 milja (zaokruženo), ali isto tako je i kratkotrajna financijska imovina (KFI) porasla s 240 na 810 milja. Dakle, obveze su porasle 640 milja, a KFI 570 milja (skoro pa identično).

Neto obrtni kapital u širem smislu (Kratkotrajna imovina – kratkoročne obveze) iznosi solidnih 84,6% (iliti 250 milja), dok je NOK u užem smislu (KFI-KO) -144% (-427 milja), no valja napomenuti da je NOK u užem smislu boljka velike većine firmi na ZSE, jer je dosta malo onih kojima je KFI veća od KO.

Također, nije zgorega napomenuti da je i omjer KFI+novac u blagajni (816,3 milijuna) i trenutne tržišne kapitalizacije (310,6 milijuna) 262,8%, uz Žitnjak (215%) praktično najveći na ZSE.

Naravno, sve ovo uz pretpostavku da su stavke u izvješćima točne.

I zbog svega navedenog jedva čekam polugodišnje izvješće…

kolega ako uzmemo u obzir da hpf drži zvijezdu i da to ide na bubanj, moglo bi u slučaju da postoji zainteresirani kupac ponovno doći na razine 2800-2900

To svakako, tu opciju ni ne isključujem (low iz ožujka 2009 je 2700), no to je samo 10% niže od trenutne cijene.

U svakom slučaju, ove HFP dražbe koje predstoje bit će zanimljiv pokazatelj. Zasad se ove početne i nisu iskazale, a za Tisak ni Agrokor nije bio zainteresiran (kad već govorimo o Todorićevim). No, Zvijezda je svakako zanimljivija firma od Tiska i za potencijalne druge ulagače.

low iz ožujka je kretanje tržišta, a u slučaju da je netko zagrizao na zvijezdu, tu bi moglo biti neracionalnog lupanja po bidu. Iako ja smatram da zvijezda neće ispod 2850

Dok mi tu naglas razmišljamo, bid se lijepo popunio… poprilično, s obzirom kakvo je stanje inače.

samo neka raste, bit će zanimljivo kad počne padati

Eto, dočekasmo i to očekivano polugodišnje izvješće ZVZD:

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ZVZD-fin2010-2Q-NotREV-N-HR.pdf

Prihodi su manji 4,3% od 1H2009, rashodi 4%.
Dobit je manja 48,5%, odnosno s 16 milijuna smanjena je na 8,28 milijuna odnosno 82,59 kn po dionici.
No, treba reći da je pročišćivač otpadnih voda bila investicija od 4,4 milijuna kuna, što je više od polovice "manjka dobiti".

No, osim tih brojaka (na koje su utjecale cijene sirovine kao i prodajne cijene ulja), kad se pogleda malo bolje ostatak izvješća, ono uopće i nije tako loše.

Naime, ZVZD je u usporedbi s 1H2009 uspjela poprilično popraviti svoju bilancu (koju sam komentirao neki dan):
Naime, zalihe su smanjene s 383 na 125 milijuna, a potraživanja s 241 na 192 milijuna, tako da se većina te razlike pretvorila u povećanje kratkotrajne financijske imovine s 673 milijuna na 1 milijardu i 39 milijuna kuna. [thumbsup]

Kao rezultat toga, i neto obrtni kapital je porastao na 287 milijuna kuna (odnosno 96,85% vrijednosti firme), a i KFI-KO iznosi samo -39,5 mil. kn odnosno -13,3%.


Eto, dočekasmo i to očekivano polugodišnje izvješće ZVZD:

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ZVZD-fin2010-2Q-NotREV-N-HR.pdf

Prihodi su manji 4,3% od 1H2009, rashodi 4%.
Dobit je manja 48,5%, odnosno s 16 milijuna smanjena je na 8,28 milijuna odnosno 82,59 kn po dionici.
No, treba reći da je pročišćivač otpadnih voda bila investicija od 4,4 milijuna kuna, što je više od polovice "manjka dobiti".

No, osim tih brojaka (na koje su utjecale cijene sirovine kao i prodajne cijene ulja), kad se pogleda malo bolje ostatak izvješća, ono uopće i nije tako loše.

Naime, ZVZD je u usporedbi s 1H2009 uspjela poprilično popraviti svoju bilancu (koju sam komentirao neki dan):
Naime, zalihe su smanjene s 383 na 125 milijuna, a potraživanja s 241 na 192 milijuna, tako da se većina te razlike pretvorila u povećanje kratkotrajne financijske imovine s 673 milijuna na 1 milijardu i 39 milijuna kuna. [thumbsup]

Kao rezultat toga, i neto obrtni kapital je porastao na 287 milijuna kuna (odnosno 96,85% vrijednosti firme), a i KFI-KO iznosi samo -39,5 mil. kn odnosno -13,3%.


Zvijezda je svakako među najpodcijenjenijima dionicama pogledajte razliku između nje i Leda a nekada su bili na istoj cijeni. Svakako odlična dionica za sakupljanje.

New Report

Close