ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

izgleda da teba izači iz kompletnog Agrokora…zadužili su sve šta su mogli zadužiti ….

nema tu kruha još za dugo….

na 4300 sve prodajem...


izgleda da teba izači iz kompletnog Agrokora…zadužili su sve šta su mogli zadužiti ….

nema tu kruha još za dugo….

Ako se kriza produbi, nastavi se pad maloprodaje ovo bi moglo biti zanimljivo.
Možda je Todex sljedeći balon koji će se ispuhati, teško da će država moći pomoći.
Iskreno nebi mi ga bilo žao…

Države če sigurno pomoči imate primjer Peveca….. [bye] [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

da, propast će tvornice hrane u krizi. [lol]

Propast ne mogu, ali mogu promijeniti vlasnika (nakon što banke zaplijene dionice kojima su osigurani nenaplativi krediti, pa ih preprodaju nekome)

lynx, nisam dobro razumio, ako Toda ne može vratiti kredit nije da će banke uzeti dionice Jamnice i slično, nego će Jamnica i njoj slični platiti. Mala, ali vrlo bitna razlika za male dioničare poput nas. Ispravi me ako griješim.

Srdačan pozdrav

Za ovaj kredit – točno.

Ja sam govorio o nekim drugim kreditima koji su išli na način da se založe dionice tvrtki kćeri (onako kao Istrabenz što je masovno radio… i na kraju mu banke sve pouzimale…).



http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/agrokor-konzum%2c-ledo%2c-zvijezda-i-jamnica-jamci-za-kredit-tezak-352-milijuna-eura,82117.html

A male dioničar nitko ne pita…
Baš me zanima da se netko od malih dioničara javi u Zvijezda d.d. da mu budu jamac za gradit, jel bi pristali?
[/quote]

Ovako , sa svojim dionicama svatko može radit što hoće , pa i dići kredit , bar ti Lynks to znaš.
Ja mislim da bi čak za ZVZD dobro bilo da dio dionica Agrokora preuzmu banke pogotovo MFovi ,
naravno nadam se da se to neće dogoditi radi nemogućnosti vraćanja, a mislim da
strane banke kod kojih se Agrokor zadužio sa 10% kamate i priželjkuju da se carstvo zaljulja, pa da oni komadaju i prodaju dionoce pod zalogom – stranim OIFovima i sličnim investicijesskim kućama.

Samo po sebi bi dovelo da dizanja cijene dionice , pa bi i svi mali koji misle izaći imali bolje uslove nego danas.

Mislim da ukoliko Todorić i zapadne u probleme
ZVZD bi danas cijela našla kupca samo tako …ulaskom u EU to će se postepeno i dogodit, a na kraju će biti kao za ZAPIem i RIBAom..

Trenutni problem ZVZD njene cijene na burzi je HFP i Valada RH , banke sigurno nemisle dati puno za dionice HFP a, te će cijenu održavat ispod realne , a drugih kupaca na našem tržištu nema.

Spominjat Pececa (one boss bussines man) u ovom slučaju i uspoređivati sa Todorićem čiji su Šefovi-zaposlenici rasadnik za Valdu i državene institucije i obrnuto je naprosto neumjesno.
Da Todorić danas ima novac ADRISa (keš viška) preuzeo bi i PODRAVKU,DROGU KOL., i još bar tri kompanije , a nebi ga držao kao ovi u čarapi.
Pa sam pogledaj što je ADRS kupio zadnjih 10 godina a toliko novaca čistih bilo, pa to je za nepovjerovat , da nemaju bar pola RH gospodarstva – Tako Lynks na Todu gledaj.

smanjuje se minus.......

@goldy

Nisi razumio. Ovaj zadnji kredit se ne radi o tome (da je neki zalog, ne!) nego se radi o tome da je Zvijezda "jamac" za kredit. Zvijezda kao poduzeće. Dakle ovdje nema nikakvog zaloga Todorićevih dionica, nego sama Zvijezda, koja pripada svim dioničarima svakom u svom omijeru, ako Holding ne bude moga otplaćivati kredit preuzima na sebe vraćanje duga bankama.

Dakle mali dioničari direktno, možda bez vlastite želje, snose teret potencijalne nemogućnosti vraćanja kredita. Ne radi se o tome da li će do tog scenarija doći, nego se radi o tome da Zvijezda jednom dioničaru želi biti jamac… a nekim drugima možda ne bi htjela. Zato kažem da svaki dioničar kada mu treba jamac/sudužnik za kredit slobodno ode u Zvijezda d.d. i pita da li bi mu mogli biti jamac. Ako može jednom dioničaru, zašto ne i ostalima? 😉

Ovisi od kreditnog aranžmana i masu dr. stvari što je nemoguće i za predvidjeti.
Jedna opcija s nemogućnosti vraćanja takvih kredita se upravo događa u Beogradu.

rovadC, 22.06.2010. u 21:32
Samo u 2010. Nicović je ostao bez oko 300.000 deonica ili četiri odsto kapitala te banke koje bi ove nedelje na Beogradskoj berzi vredele više od osam miliona evra.

"Od AIK banke smo uzimali kredite koje sada ne možemo da vratimo, pa se banka naplaćuje prodajući naše deonice", navodi on i dodaje da nema mogućnosti da utiče na prodaju i cenu tih akcija.

"Kredite smo uzimali da bismo finansirali projekte, a zaloga su bile akcije. Sada u kapitalu AIK banke imamo tri milijarde dinara, a u dugovima milijardu dinara. Na tri milijarde nemamo prihode, jer nemamo dividendu, a na kredite plaćamo kamatu od 30 odsto", kaže Nicović.

Vaš link

čini mi se da se na zvijezdi već par dana događa akumulacija bez dizanja cijene – tiho i mirno 🙂

Da, čovjek bi mogao steći takav dojam, da ovi veliki nlaozi na kupnji ne nestanu u 16:00:01. [lol]

No, bez obzira na to, možda bi se moglo i tako reći, iako je promet malen.
Uskoro bi trebalo i izvješće, pa ćemo vidjeti gdje smo…

New Report

Close